Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Jak stylowo urządzić biuro?

  • Dodano: 2018-03-16 13:45, aktualizacja: 2018-04-05 11:21

To pytanie z całą pewnością zadaje sobie właśnie sporo osób. Wszak kiedy urządzamy wnętrze biurowe, pragniemy, by stało się ono idealnym połączeniem walorów praktycznych oraz estetycznych, by kontrahenci i klienci dobrze się tu czuli, by było udekorowane zgodnie z zasadami. O czym zatem warto pamiętać, na co zwrócić szczególną uwagę?

Proste meble świetnie się sprawdzą!

Wiadomym jest, że bazą naszej aranżacji staną się meble. Przestrzegamy zatem przed wybieraniem modeli bardzo określonych, takich które mocno rzucają siew oczy. Dlaczego? Gdy bowiem aranżacja nam się znudzi i będziemy chcieli coś zmienić, umeblowanie pójdzie w odstawkę (co wiąże się z dużymi kosztami), jeśli natomiast pozostanie, będziemy mieć bardzo niewielkie pole do popisu. Dlatego też zdecydowanie lepiej będzie wybrać meble proste, a „zagrać” dodatkami. Okazuje się, że obrazy drukowane będą się znakomicie komponowały na ścianach biura. Jakie najlepiej wybrać?

Nowoczesność to dobry trop!

Ci, którzy chcą w szczególny sposób podkreślić fakt, iż ich firma jest innowacyjna i zmierza ku temu, co nowoczesne, powinni postawić na tego typu modele. Świetnym rozwiązaniem okazują się na przykład obrazy trójwymiarowe, dzięki czemu obserwator ma do czynienia z niezwykłą iluzją optyczna. To bardzo dobry sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Nowoczesność wyraża się tutaj także poprzez zastosowanie monochromatyzmu bądź też kontrastujących z sobą barw. I jest naprawdę pięknie!

Jednak ci, który pragną nieco inaczej udekorować swoje biurowe przestrzenie, jak najbardziej postawić mogą na równie popularny w dzisiejszych czasach styl retro. W tym przypadku na ścianach pojawić się powinny modele przedstawiające stare samochody czy motocykle, kalifornijskie bezdroża lub puszki z coca-colą. Tego typu ozdoby na pewno wprawią wszystkich klientów oraz kontrahentów w świetny nastrój (a nie zapominajmy o tym, że to właśnie w przestrzeniach biurowych nierzadko negocjuje się ważne umowy i kontrakty).

Warto postawić również na pejzaże, bo są one tym typem dekoracji, który wiele dobrego potrafi wnieść do każdego wnętrza (nie tylko biurowego). Oczywiście nikt nie mówi, że jedynym możliwym rozwiązaniem są tu motywy egzotycznych wysp z palmami, jak najbardziej można bowiem postawić na skandynawskie fiordy czy też hiszpańskie winnice. Tego typu modeli jest bardzo wiele, więc każdy właściciel biura znajdzie tu dla siebie rozwiązanie wprost idealne!

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.