Wiadomości z Zabrza

Jak rozplanować remont łazienki i w jaki sposób można zredukować jego koszty?

  • Dodano: 2024-03-26 08:45, aktualizacja: 2024-03-26 08:53

Remont łazienki mógłby wydawać się błahą sprawą, ale to wyłącznie pozory - większość inwestorów zmienia swoje pozytywne nastawienie, kiedy remont się rozpoczyna. Warto rozplanować prace i odpowiednio przygotować się do zmiany wystroju łazienki - w ten sposób skrócić czas trwania prac i jednocześnie zredukować koszty. Ceny glazury czy wyposażenia wnętrza mogą bowiem zwalić z nóg osoby planujące rozpoczęcie remontu łazienki.

Rozplanowanie remontu łazienki - jak to właściwie zrobić?
 

Odświeżenie łazienki jest proste tylko wówczas, kiedy odbywa się w budynku niezamieszkałym, przez co lokatorzy nie są narażeni na ciągły hałas, drgania i wszechobecny pył. Remont łazienki powinien rozpocząć się od planowania - należy przemyśleć, czy wymianie ulegnie sama glazura, a może także wyposażenie łazienki jak brodzik czy wanna. Remont łazienki wiąże się z wieloma niedogodnościami, dlatego warto wykonać go kompleksowo, rozpoczynając od wykonania dokładnych pomiarów pomieszczenia, powierzchni ścian i podłóg. Na tej podstawie można wyliczyć ilość potrzebnej glazury wraz z odpowiednim zapasem, a także dopasować wyposażenie. Z pewnością da się tak rozplanować pomieszczenie, by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Należy zastanowić się nad ogólnym wystrojem i kolorystyką, ewentualną zmianą oświetlenia i funkcjonalności pomieszczenia. Może się okazać, że w celu zrealizowania planów konieczne będą dodatkowe przeróbki hydraulika lub elektryka czy nawet wykonanie nowej wylewki. Mimo wielu niedogodności, warto przetrwać ten trudny czas i cieszyć się z modnej i wygodnej łazienki. Jeśli inwestor nie ma głowy do planowania nowego wystroju to może skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który na podstawie oczekiwań swojego klienta wykona gotowy projekt. Oczywiście taka usługa jest dodatkowo płatna, jednak pomoże oszczędzić zbędnego stresu.

Czy można ograniczyć koszty remontu łazienki?

Planowanie remontu łazienki od dłuższego czasu pozwoli na zgromadzenie niezbędnych materiałów - wówczas można podzielić wydatki, które nadmiernie nie obciążą kieszeni, stopniowo gromadząc wyposażenie wnętrza. Mając odpowiedni czas na remont można szukać promocji w sklepach budowalnych lub skorzystać z zakupów w outletach. W tego typ sklepach często organizowane można znaleźć tani gres II kategorii czy wyposażenie z końcówek serii. Podczas wyprzedaży może się okazać, że eleganckie i komfortowe wanny narożne uda się kupić w cenie zwykłej wanny czy ekonomicznego prysznica. Dobrej jakości gres, stelaże podtynkowe czy przycisk do spłuczki kupisz w Castoramie z możliwością rozłożenia płatności na raty - warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Poszukiwanie fachowców czas zacząć!

Kiedy projekt wymarzonej łazienki jest gotowy, znaczna część zadania remontu jest już za nami. Niestety, pozostaje chyba najtrudniejsze, czyli znalezienie odpowiednich fachowców. Spec od łazienek z prawdziwego zdarzenia posiada terminy zarezerwowane co najmniej na kilka miesięcy w przód, a znalezienie "okienka" jest bardzo trudne. Z tego też powodu należy zarezerwować termin jeszcze na etapie planowania remontu, a kiedy projekt łazienki będzie już gotowy, wystarczy omówić szczegóły. Znalezienie specjalisty nie jest łatwe, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z poleceń rodziny lub znajomych. Fachowcy bardzo często reklamują się w internecie, gdzie można znaleźć opinie na ich temat. Pracownik, który zdecyduje się wykonać remont łazienki powinien przedstawić wyniki swoich dotychczasowych prac - z pewnością robi zdjęcia wykończonych wnętrz lub jest w stanie przekazać numer telefonu do zadowolonego klienta, który go zarekomenduje. Dobry fachowiec z pewnością nie będzie wymagał zaliczki przed rozpoczęciem prac - jeśli pojawiają się rozmowy na ten temat to wówczas należy zachować dużą ostrożność.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.