Wiadomości z Zabrza

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

  • Dodano: 2021-02-17 06:00, aktualizacja: 2021-02-15 10:54

Musisz pilnie wykonać przelew, jednak znajdujesz się poza domem i nie masz aktualnie dostępu do komputera? Nic straconego, ponieważ dzięki swojemu smartfonowi możesz bez problemu przelać pieniądze na dowolnie wybrane konto bankowe. W jaki jednak sposób możesz tego dokonać?

Jeszcze do niedawna przelewanie pieniędzy na konto bankowe było możliwe jedynie za pośrednictwem komputera, jednak dzięki postępowi technologicznemu obecnie praktycznie każdą transakcję można przeprowadzić przy pomocy telefonu komórkowego. Jak to jednak działa?

Przelewanie pieniędzy z telefonu komórkowego na konto bankowe

Przelewanie środków finansowych z telefonu na konto bankowe to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie, z którego może skorzystać niemal każda osoba. Aby go dokonać, należy jednak posiadać nie tylko rachunek bankowy z odpowiednią ilością pieniędzy, ale również odpowiedni telefon, który ma bezpośrednie połączenie z internetem. Niezwykle ważne jest również posiadanie specjalnej aplikacji, którą w kilka sekund można pobrać ze strony wybranego banku. Oferty bankowe w promocji 2021.

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto?

Jak zostało wspomniane powyżej, aby przelać środki pieniężne z telefonu na konto bankowe (wybierz najlepsze darmowe konto bankowe) , należy posłużyć się specjalną aplikacją, która umożliwi taki transfer. Gdy już zainstalujemy ją w naszym telefonie, to musimy następnie się do niej zalogować, przechodząc do zakładki z przelewami. Następnie wybieramy naszego odbiorcę, podajemy kwotę przelewu i najczęściej po wpisaniu odpowiedniego PIN-u (najczęściej jest to numer, przy pomocy którego logujemy się do aplikacji, rzadziej kod sms, który przychodzi na nasz telefon) środki zostają przelane na podane w przelewie konto. Jeśli zarówno nadawca, jak i odbiorca transakcji mają konto w tym samym banku, to środki przesyłane są natychmiast i w ciągu kilku minut pojawiają się na koncie. W innych przypadkach czas oczekiwania na przelew może trwać kilka dni. Czy istnieje jakieś ryzyko związane z przesyłaniem pieniędzy w ten właśnie sposób? Jeszcze do niedawna takie operacje budziły u wielu osób liczne wątpliwości, jednak obecnie nie ma się czego obawiać, ponieważ systemy bezpieczeństwa banków są bardzo dobrze rozbudowane i na bieżąco aktualizowane. Zobacz, jak założyć firmę z kontem bankowym.

BLIK sposobem na przelew środków

Inną dosyć popularną w ostatnim czasie formą przelewania pieniędzy z telefonu na konto bankowe jest tzw. BLIK, czyli system płatności mobilnych, który stosowany jest obecnie przez praktycznie wszystkie polskie banki. BLIK to w praktyce sześciocyfrowy kod, który generowany jest przez zainstalowaną w smartfonie aplikację mobilną banku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy nie tylko przelewać pieniądze z konta na konto, ale również dokonywać płatności w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Dzięki możliwości przelewania pieniędzy z telefonu komórkowego na wybrany rachunek bankowy nie musimy mieć już dostępu do komputera, dlatego też rozwiązanie to sprawdza się idealnie w przypadku osób, które sporo czasu spędzają poza domem (i nie mają dostępu do komputera). Wykonanie takiego przelewu jest niezwykle szybkie i sprawne, jednak konieczne jest stałe podłączenie do sieci internetowej. Tutaj dostępne są oferty kont bankowych, które można porównać, wybierając tę najlepszą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.