Wiadomości z Zabrza

Jak mogę uzyskać raty na dowód osobisty?

  • Dodano: 2021-11-17 15:00, aktualizacja: 2021-11-18 14:45

Kupno sprzętów elektronicznych oraz wyposażenia RTV i AGD zawsze wiąże się z dość dużym wydatkiem. Szczególnie jeśli dotyczy to wysokiej klasy produktów. Obecnie jednak większość sklepów zapewnia możliwość kupienia takich produktów na raty. Czy każdy może uzyskać raty na dowód osobisty? 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Jest to bowiem doskonały sposób na to, by zrealizować swoje plany zakupowe i nie tylko w sposób natychmiastowy — bez odkładania żadnych oszczędności. W kredycie konsumenckim najlepsze jest to, że pieniądze oddajemy w ratach, których wysokość często można regulować. Jednak jeśli chcemy kupić drogi sprzęt w sklepie z elektroniką, wcale nie musimy iść do banku po pożyczkę. Możemy po prostu wziąć daną rzecz na raty, podpisując umowę kredytową w sklepie. Jak to właściwie działa i u kogo sprawdzi się takie rozwiązanie? 

Raty na dowód osobisty - na czym to polega? 

Obecni większość sklepów ze sprzętem RTV i AGD oferuje możliwość zrobienia zakupów na raty. Przeważnie spłata rozłożona jest wtedy na 12 lub 24 raty - choć nie jest to reguła. Bardzo często okazuje się, że opcja ta jest bardzo opłacalna, ponieważ oferty typu ''raty 0%'' zdarzają się zadziwiająco często. Dzięki temu możemy zrobić zakupy, nie obciążając budżetu i nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. 

Każdy z nas wie, czym jest kredyt konsumencki. To, na czym on polega, także nie jest żadną tajemnicą. Po prostu składamy konkretny wniosek w banku, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu i podpisaniu umowy, pieniądze są przelewane na nasze konto. My zaś zobowiązani jesteśmy następnie do terminowej spłaty rat. Tak właśnie prezentuje się to w dużym uproszczeniu.

Jak to jednak wygląda w przypadku rat na różnego rodzaju sprzęty? Okazuje się, że całkiem podobnie, z tym że w tym przypadku umowę kredytową podpisujemy z danym sklepem. Nie musimy jechać do banku i składać żadnych wniosków. Sklep występuje tutaj w charakterze pośrednika kredytowego. Po zawarciu umowy otrzymujemy towar, którego spłata zostaje wcześniej rozłożona na raty o określonej wysokości. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w artykule na http://gdziepozyczyc.com.pl/raty-na-dowod/

Raty na dowód - dla kogo? 

Czy każdy może kupować na raty? Podobnie jak w przypadku klasycznego kredytu ratalnego, aby skorzystać z takiej opcji, należy spełnić odpowiednie warunki. Jakie są więc wymagania? Na pozytywnie rozpatrzony wniosek kredytowy mogą liczyć przede wszystkim te osoby, które mają zdolność kredytową. Na nią zaś składa się wiele czynników, takich jak regularność i wysokość dochodów, czy też pozytywna historia finansowa. Warto mieć też na uwadze, że podstawową procedurą weryfikacyjną klienta jest sprawdzanie Krajowego Rejestru Sądowego, BIK, czy KRD.

Jeśli w przeszłości kupowaliśmy już coś na raty i spłata przebiegła bezproblemowo, to możemy być niemal pewni, że tym razem także bez najmniejszego problemu będziemy mogli skorzystać z tej opcji. 

Raty przez internet - czyli zakupy na kredyt ratalny 

Coraz więcej sklepów oferuje obecnie także możliwość kupna produktów na raty przez internet. Okazuje się, że w tym przypadku procedury są jeszcze mniej skomplikowane, niż gdy kupujemy coś na raty stacjonarnie. Wszystko załatwimy online, a umową kredytową dostaniemy przy odbiorze produktu. Wcześniej jednak sklep prześle nam całą do pobrania dokumentację kredytową, a my będziemy musieli wypełnić kilka istotnych formularzy, w których podamy nasze dane osobowe, oraz inne informacje, takie jak choćby rachunek banku. Jeśli wolimy jednak skorzystać z tradycyjnej pożyczki, wejdźmy na http://gdziepozyczyc.com.pl/ i znajdźmy dla siebie najkorzystniejszy kredyt. 

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.