Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Jak dobrać szybkozłącza hydrauliczne?

  • Dodano: 2019-07-11 10:00

Szybkozłącza hydrauliczne pozwalają na łatwe oraz szybkie łączenie i rozłączanie przewodów elastycznych. Cała operacja odbywa się ręcznie, dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie żadnych specjalistycznych narzędzi. Jak odpowiednio dobrać szybkozłącza hydrauliczne?
 

Zasady doboru szybkozłącza

Wybierając szybkozłącze hydrauliczne, należy mieć na uwadze odpowiednie dopasowanie parametrów technicznych produktu do jego aplikacji. Element powinien być też dobrze dobrany do panujących warunków pracy. Szybkozłącza gwintowane sprawdzają się w warunkach wysokiego ciśnienia i częstych impulsów. Można łączyć je przy wysokim ciśnieniu szczątkowym. Szybkozłącza płaskie stosuje się w środowiskach wymagających ograniczenia strat płynu przy odłączaniu, a także unikania przedostawania się brudu. Szybkozłącza grzybkowe natomiast najpowszechniej wykorzystywane są w rolnictwie. Pod uwagę należy także wziąć materiały zastosowane w produkcie. Powinny być dopasowane do uwarunkowań środowiska roboczego.

Szybkozłącza hydrauliczne - https://www.fluiconnecto.pl/pl/c/61276/szybkozlacza-hydrauliczne/61330 

Parametry szybkozłączy 

Ważnym aspektem przy wyborze szybkozłączy hydraulicznych są ich wymiary. Produkt powinien posiadać przepływ optymalnie dostosowany do układu. Należy unikać nadmiernych naprężeń. W przypadku aplikacji z inwersją, przepływu, konieczne jest zastosowanie wyłącznie dedykowanych szybkozłączy. Odwrócenie przepływu generuje bowiem zawirowania wewnętrzne, które mogą uszkodzić podzespoły. Kolejna kwestia to gwint, który musi odpowiadać przeznaczeniu. Przy wysokim ciśnieniu zalecany jest wybór szybkozłącza stożkowego. Osobna kwestia to rodzaj zastosowanego medium roboczego. Uszczelki produktu powinny być do niego dobrze dobrane. Płyny niekompatybilne nie mogą mieć kontaktu z uszczelkami np. podczas konserwacji. Należy unikać stosowania produktów z płynami wybuchowymi, łatwopalnymi lub potencjalnie niebezpiecznymi. 
 

Dobór temperatury

Ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniej temperatury roboczej. Powinna być zgodna zarówno z temperaturą złącza, jak i jego uszczelnieniami. Szybkozłącza hydrauliczne nie powinny być łączone i rozłączane w temperaturze przekraczającej 80 stopni Celsjusza. Znaczenie ma także temperatura otoczenia. Jeżeli jest zbyt wysoka, odporność mechaniczna szybkozłącza może ulec zmianie. Nadmiernie niskie temperatury mogą natomiast uniemożliwić obsługę złączy, ze względu na obecność lodu w mechanizmie blokady. Aby dobrze wybrać szybkozłącze, warto zwrócić się o pomoc do firmy Fluiconnecto. Jedynie doświadczony dostawca rozwiązań hydraulicznych jest w stanie zagwarantować szeroki asortyment produktów oraz fachowe doradztwo.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.