Wiadomości z Zabrza

Jak dobrać szelki dla psa typu guard?

  • Dodano: 2021-10-26 16:00

Szelki dla psa coraz częściej wybierane są jako alternatywa dla obroży. Są o wiele wygodniejsze zarówno dla zwierzaka jak i dla właściciela czworonoga. Nie ma najmniejszych obaw, że po zbyt mocnym szarpnięciu zostanie uszkodzony w nich kręgosłup lub inna ważna część ciała znajdująca się na poziomie szyi i karku. Ponadto szelki często po prostu ciekawiej wyglądają.

Szelki dla psa typu guard

Szelki mogą nosić zarówno szczenięta jak i psy dorosłe. Właściwie nie ma rasy psa, której przedstawiciele nie mogą nosić takich szelek. Zamiana obroży na szelki mile Cię zaskoczy!

Czym są szelki typu guard? To najbardziej popularny typ psich szelek  dostępnych na rynku. Są takie, ponieważ to także szelki najbardziej uniwersalne. Szelki typu guard można swobodnie regulować. Takie szelki nadają się zarówno dla małych jak i dużych, silnych psów. Występują w różnych rozmiarach, zatem łatwo dobrać je dla każdego psa. Szelki guard idealnie spełniają swoje zadanie, ponieważ pomimo swojej dużej elastyczności pod względem tego, dla jakich psów są przeznaczone, są szelkami, z których żaden pupil nie wydostanie się swobodnie. Wszyscy wiemy jak bardzo różnorodne pod względem budowy ciała są psy. Nawet w obrębie tej samej rasy mogą być bardziej lub mniej puszyste – nie chodzi tutaj naturalnie o ich sierść. Szelki dla psa typu guard nie obcierają zatem i nie uwierają korpulentnych osobników, jak i nie pozwalają wymknąć się z nich tym najbardziej wysportowanym. Szelki guard pozwalają naturalnie na bezpieczne okiełznanie psa, który posiada notoryczne skłonności do nadawania nieoczekiwanego kierunku Waszemu spacerowi. Szelki takie są wyjątkowo ergonomiczne, zaokrąglone w charakterystyczny sposób. 

Kolorowe i bezpieczne

Dodatkowym walorem szelek dla psa typu guard jest ich estetyka. Nowoczesne szelki w żywych, modnych kolorach sprawią radość nie tylko psu, ale także jego właścicielom. Szelki guard posiadają również różnego typu wykończenia, niezależnie od ich charakteru zapewniają wysokie bezpieczeństwo i wygodę. Można zatem wybrać szelki typu guard złożone z samych taśm. To najbardziej elementarny fason. Obok nich plasują się między innymi te o poszerzonym pasie brzusznym a także bardziej zabudowane po obydwu stronach: brzusznej i na grzbiecie. Do bardzo popularnych należą obecnie szelki dla psa z funkcją tzw. easy walk. Jest ona obecna także w niektórych modelach szelek dla psa typu guard. Sam zatem zdecydujesz, czy przypinać do nich smycz tradycyjnie, na górze, czy też po stronie psiego brzucha. Wracając natomiast do czworonożnych osobników wybitnie ciekawych otaczającego ich świata koniecznie zwróć uwagę na wyjątkowy model szelek guard, czyli po prostu szelki dla psa antyucieczkowe. Poznasz je po tym, że w przeciwieństwie do innych szelek tworzą charakterystyczny kształt litery Y. 
Jak widać szelki guard są bardzo wszechstronne. Różnorodność ich modeli i kolorów pozwala na dobranie szelek idealnych niezależnie od tego, jakiego psa obecnie posiadasz!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.