Wiadomości z Zabrza

Filtry przemysłowe gwarancją czystego powietrza

  • Dodano: 2021-02-03 08:30, aktualizacja: 2021-02-03 08:47

Czyste powietrze od lat jest tematem debat i wprowadzania różnych obostrzeń oraz sposobów na walkę ze skutkami zatruwania powietrza przez człowieka. Rozwój przemysłu w 20 wieku miał spore znaczenie w rozwoju ludzkości, ale również negatywnie odbijał się na zdrowiu osób mieszkających często blisko miejsc pracy, które zatruwały środowisko. Społeczna świadomośc jak ważne dbanie jest o środowisko rozwinęła się na dobre dopiero w latach 90 i obecnie jest na tyle zakorzeniona w świadomości ludzi, że wszyscy staramy się chociaż w minimalnym stopniu dbać o środowisko. 

Do poprawy sytuacji przyczyniły się m.in. surowe normy ekologiczne, wymuszające na przedsiębiorcach dbanie o zdrowie pracowników oraz stan powietrza. Coraz większe zaostrzanie norm było możliwe dzięki powstawaniu coraz dokładniejszych i bardziej wydajnych filtrów przemysłowych. Służą one do filtracji powietrza, czyli oddzielania niepożądanych cząstek stałych i zatrzymywaniu ich na powierzchni filtra. 

Popularność filtrów sprawiła, że oferta jest bardzo szeroka i wielu przedsiębiorców ma problemy z doborem odpowiedniego filtru do swojej formy działalności. Dokładne opisanie poszczególnych rodzajów filtrów nie jest łatwą sprawą, dlatego po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę https://itceco.pl/.
Filtry przemysłowe

Stosowanie filtrów przemysłowych jest wymogiem we wszystkich obiektach zamkniętych, w których na co dzień pracują ludzie, przebywają maszyny wrażliwe na zanieczyszczenia albo produkty spożywcze lub farmakologiczne. Filtry to niewielki wydatek w budżecie firmy, który nie tylko pozwala działać w zgodzie z prawem, ale również wpływa na ochronę zdrowia ludzi oraz majątku firmy, gdyż czasem nawet niewielkie cząstki w powietrzu wyłapane przez maszyny mogą prowadzić do awarii co będzie generować straty. 

Skuteczność filtrów jest bardzo wysoka i w przypadku najwyższej klasy sięga 99,9%. Dzięki temu masz pewność, że kupując filtry będziesz mieć bardzo skuteczne rozwiązanie w zatrzymywaniu zanieczyszczeń.

Zapewne pamiętasz ze szkoły informacje o składzie powietrza, którym oddychamy: 78% azot, 21% tlen i 1% inne gazy w tym np. CO2. W powietrzu znajdują się również cząstki stałe, które wdychane w niewielkich ilościach nie stanowią problemu, jednak gdy na co dzień przez wiele lat pracujemy w miejscu, o nieodpowiedniej filtracji powietrza, może dojść do problemów zdrowotnych. Filtry przemysłowe pozwalają chronić zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach, ale również środowiska naturalnego. 

Czym kierować się przy wyborze filtrów?

Różna forma prowadzonej działalności oraz ograniczona wiedza o filtracji powietrza powoduje, że często nie wiemy jaki filtr wybrać. W sprawach wymagających specjalistycznej wiedzy zawsze dobrze jest skorzystać z wiedzy owych specjalistów. Możemy polecić firmę ITC Eco, która zajmuje się sprzedażą filtrów od wielu lat pomagając polskim przedsiębiorcom w dbaniu o środowisko. 

W filtracji wykorzystuje się wiele tkanin, których charakterystyka ma wpływ na stopień powstrzymywania zanieczyszczeń, wydajność pracy oraz warunki w jakich dany filtr może pracować. W przypadku filtrów powietrza najważniejszymi czynnikami, determinującymi zakup danego filtra jest temperatura w jakiej filtr będzie pracować oraz środowisko chemiczne.

Warto zapobiegać zamiast leczyć, ta fraza sprawdza się doskonale w przypadku filtracji powietrza. Zachęcamy do głębszego zainteresowania się tematem, a w razie pytań warto kontaktować się z firmą ITC Eco.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.