Wiadomości z Zabrza

Europejskie Dni Pracodawców – jak je obchodzono w Zabrzu?

  • Dodano: 2017-11-22 14:00

W dniach od 13 do 24 listopada 2017 roku w całej Polsce (i nie tylko) odbywają się Europejskie Dni Pracodawców 2017. Biorą w nich udział wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej, z wyłączeniem Szwecji i Austrii. Także w Polsce z tej okazji zorganizowano wiele ważnych wydarzeń związanych z szeroko pojmowanym rynkiem pracy. Europejskie Dni Pracodawców 2017 obchodzi się także w Zabrzu. W jaki sposób?

Czym są Europejskie Dni Pracodawców?

W całej Europie nadrzędnym celem organizacji rządowych i pozarządowych jest zapewnienie obywatelom pracy i jednoczesna walka z bezrobociem. Europejskie Dni Pracodawców 2017 mają przyczynić się do wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia. Na poziomie europejskim wydarzenie to jest integralnym elementem Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, który obchodzony jest od 20 do 24 listopada 2017 roku.

Cykl spotkań informacyjnych w Zabrzu

Od 22 do 24 listopada 2017 roku w Zabrzu zorganizowany będzie cykl spotkań informacyjnych, związanych z Europejskimi Dniami Pracodawców 2017. Podczas spotkań biorący w nich udział pracodawcy będą mogli uzyskać istotne dla swojej działalności informacje. Przekażą je zaproszeni na spotkania przedstawiciele takich instytucji, jak:

▪ Państwowa Inspekcja Pracy,

▪ Zakład Ubezpieczeń Społecznych,

▪ Straż Graniczna,

▪ Centrum Szkoleniowo-Doradcze dr Kurnicki,

▪ Wojewódzki Urząd Pracy Katowice,

▪ Śląska Wojewódzka Komenda OHP,

▪ Urząd Miasta Zabrze – Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ostatniego dnia organizacji Europejskich Dni Pracodawców w Zabrzu odbędzie się tzw. Kiermasz Ofert Pracy, podczas którego pracodawcy, instytucje oraz agencje pracy tymczasowej zaprezentują swoje oferty pracy i będą miały szanse na pozyskanie potencjalnych pracowników. W tym samym dniu będzie można skorzystać ze stanowiska eksperckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie ono udzielało porad dotyczących zasad podlegania ubezpieczeniom oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Na wydarzenia te są zaproszeni nie tylko sami pracodawcy i ich organizacje, lecz także potencjalni pracownicy, którzy będą mogli zapoznać się z najnowszymi ofertami pracy w Zabrzu (https://www.gowork.pl/praca/zabrze;l) oraz wymaganiami pracodawców względem kandydatów do zatrudnienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.