Wiadomości z Zabrza

Dom bliżej ogrodu - domy parterowe od MURATORA

  • Dodano: 2022-07-15 12:45, aktualizacja: 2022-07-20 12:08

Własny dom z ogrodem to najlepszy sposób na codzienny kontakt z przyrodą. Nawet niewielki taras lub trawnik wokół budynku pozwolą nam wygospodarować przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, którą docenimy od wiosny aż do jesieni. Aby ogródek stał się przedłużeniem wnętrza, zwróćmy uwagę szczególnie na projekty domów parterowych. Jak stworzyć obiekt mieszkalny otwarty na ogród?

​Dom otwarty na ogród – najważniejsze cechy

Poranna kawa wypita w promieniach słońca, a może popołudnie spędzone przy grillu? Relaks w zaciszu własnego ogrodu w pogodne dni to jedna z zalet najczęściej docenianych przez właścicieli jednorodzinnych budynków. Nowoczesne projekty domów wyposażone w ogromne okna umożliwiają codzienny kontakt z naturą także bez wychodzenia na zewnątrz. Są one opracowywane w taki sposób, aby wnętrze i teren przylegający do budynku niemal przenikały się, w płynny sposób zacierając granice pomiędzy tymi dwiema strefami. Dzięki dużym przeszkleniom pokoje są w naturalny sposób doświetlone i optycznie powiększone, co zwiększa komfort ich eksploatacji. W sezonie zimowym natomiast są także dogrzewane promieniami słonecznymi, w konsekwencji wykazując się mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło pochodzące z układu C.O..

​Jak stworzyć dom bliżej ogrodu?

Zaaranżowanie wnętrza bliżej ogrodu jest wyjątkowo proste. Wystarczy, że postawimy na projekty domów z dużymi oknami, które w naturalny sposób otwierają się na otaczającą je przyrodę. Wybierzmy propozycje wyposażone w okazałe tarasy, na których będziemy mogli spędzać swój wolny czas. Zamawiając stolarkę okienną, zdecydujmy się na modele bez szprosów i zbędnych słupków, oferujące doskonały widok na okolicę. Urządzając wnętrze, w miarę możliwości zrezygnujmy także z zasłon czy firanek, które odgradzają nas od roślinności obecnej w przydomowym ogrodzie. Zamiast tego zadbajmy o stworzenie bujnego żywopłotu lub zasadzenie wzdłuż ogrodzenia szybko rosnących pnączy. Zwiększą one nasz poziom prywatności w trakcie pobytu w domu i wokół niego, skutecznie osłaniając przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, a w konsekwencji – ograniczając konieczność stosowania firanek, rolet czy żaluzji.

​Projekty domów otwartych na ogród od MURATORA

Decyzja o budowie obiektu otwartego na ogród już podjęta? W takiej sytuacji zapoznajmy się z kolekcją MURATORA, obejmującą projekty domów parterowych. Takie plany architektoniczne to najlepszy wybór, jeżeli zależy nam na stworzeniu wnętrz bliższych naturze. Zróżnicowana powierzchnia użytkowa i stylistyka gotowych koncepcji pozwolą nam na ich łatwe dopasowanie do własnych wymagań i charakteru okolicy. Zaoferują nam one przy tym doskonałą funkcjonalność i komfort eksploatacji, które docenimy wracając do domu po męczącym dniu w pracy lub spędzając weekend w gronie najbliższych.

Marzymy o budowie domu, którego wnętrze w płynny sposób łączy się z ogrodem? W katalogu MURATORA znajdziemy tysiące rozwiązań umożliwiających stworzenie wygodnej przestrzeni do życia, ułatwiającej codzienny kontakt z otaczającą naturą.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.