Wiadomości z Zabrza

Dofinansowane studia językowe tylko w Dąbrowie Górniczej!

  • Dodano: 2011-09-05 14:00

Filologia angielska oraz International business – studia wyłącznie w języku angielskim – to tegoroczne propozycje dofinansowanych studiów językowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej - co ważne, nabór na dofinansowane studia trwa także we wrześniu. Dzięki dogodnemu położeniu do Uczelni można dojechać z Zabrza krócej niż myślisz.

W tym roku oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej została poszerzona o Filologię angielską. Od października 2011 r. studenci rozpoczną kształcenie na dwóch specjalizacjach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej – specjalizacji tłumaczeniowej oraz nauczycielskiej z językiem niemieckim.
 
Filologia angielska – nabór we wrześniu – studia dofinansowane z UE
Absolwenci filologii są przygotowani do podjęcia pracy w wydawnictwach, środkach masowego przekazu, turystyce i innych sektorach, które wymagają znajomości języka angielskiego. Ukończenie specjalizacji nauczycielskiej dodatkowo wyposaża absolwentów w kwalifikacje zawodowe i przygotowanie do nauczania języków obcych (języka angielskiego i niemieckiego).
Nowością w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej są też studia - International Business. Specjalność będzie prowadzona w całości w języku angielskim na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Dzięki innowacyjnemu programowi studiów studenci zdobędą wiedzę z zakresu: międzynarodowych stosunków ekonomicznych, marketingu międzynarodowego, międzynarodowego prawa handlowego, międzynarodowych rozliczeń finansowych, stosowania technik i narzędzi sprzedaży oraz  budowania kontaktu z klientem (także w otoczeniu multikulturowym).
 
International business – dofinansowane z UE studia w języku angielskim.
Ogromnym atutem specjalności International Business jest program studiów realizowany wyłącznie w języku angielskim, co pozwoli studentom po ukończeniu studiów z łatwością odnaleźć się w międzynarodowych przedsiębiorstwach.
Kandydaci na studia nie powinni obawiać się, że ich poziom znajomości języka angielskiego będzie zbyt niski aby poradzić sobie na studiach anglojęzycznych. WSB w Dąbrowie Górniczej w pierwszych semestrach przygotowała intensywne kursy językowe, które pozwolą na swobodne studiowanie w języku angielskim.
 
Zagraniczne staże i praktyki
Studenci w trakcie studiów mogą wziąć udział w zagranicznych stażach i praktykach w ramach programu Erasmus i Leonardo da Vinci w jednej z 40 zagranicznych uczelni partnerskich m.in.: w Danii, Finlandii, Belgi czy Hiszpanii. 
W czasie studiów dziennych studenci  będą mogli podjąć pracę w ramach programu „3 studiujesz 2 dni pracujesz”. Atutem studiów jest również możliwość wzbogacenia programu kształcenia o pakiet przedmiotów do wyboru poszerzających wiedzę z zakresu wiedzy kierunkowej, specjalizacyjnej. WSB oferuje studentom bogatą ofertę stypendiów naukowych, socjalnych, sportowych, z których studenci studiów dofinansowanych również mogą korzystać.
 Język angielski jest najpopularniejszym językiem Unii Europejskiej, jednak zaledwie 9% mieszkańców wspólnoty posługuje się językiem w sposób biegły. Eksperci europejskiego rynku pracy podkreślają – zawansowana znajomość języka angielskiego otwiera drzwi do kariery w wielu branżach. Studia językowe w WSB daje możliwość zdobycia dobrej pracy w Polsce, ale może być również językowym paszportem do kariery zawodowej za granicą.
 
Studia językowe w WSB:
Filologia angielska Specjalizacja tłumaczeniowa
·         oprócz lektoratów z jęz. angielskiego dodatkowo 200 godz. lektoratów z jęz. niemieckiego,
·         prawie 300 godz. wykładów do wyboru,
·         zajęcia w formie warsztatów, treningów, symulacji,( w programie m.in.: angielski język biznesu, korespondencja handlowa, angielski język prawniczy, negocjacje, tłumaczenia ustne i pisemne,)
·         możliwość uzyskania certyfikatów językowych.
Filologia angielska Specjalizacja nauczycielska z językiem niemieckim
Program specjalności nauczycielskiej uwzględnia standardy kształcenia nauczycieli na studiach wyższych zawodowych (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r.):
·         oprócz lektoratów z jęz. angielskiego dodatkowo 400 godz. lektoratów z jęz. niemieckiego,
·          możliwość uczęszczania na dodatkowe zajęcia np: kurs języka migowego, warsztaty artystyczne, warsztaty z komunikacji,
·         absolwent uzyskuje uprawnienia pedagogiczne do nauczania dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego,
·         możliwość uzyskania certyfikatów językowych
Stosunki międzynarodowe  specjalność International Business
·         Ponad 500 godzin wykładów do wyboru (m.in. warsztaty komunikacyjne, negocjacje i rozwiązywanie konfliktów, marketing Internetowy, prawo dyplomatyczne i konsularne)
·         Zajęcia prowadzone przez wybitnych polskich specjalistów oraz zagranicznych wykładowców (visiting profesors), praktyków biznesu
·         Praktyki studenckie i wizyty w międzynarodowych korporacjach, firmach prowadzących działy handlu zagranicznego, czy współpracy z zagranicą, ale także konsulatach i ambasadach.
·         Możliwość bezpłatnego korzystania w e-learningowej platformy oraz kursów do nauki języka angielskiego on-line.
·         możliwość uzyskania certyfikatów językowych.
 
 
Szczegółowe informacje zasadach rekrutacji można uzyskać poprzez kontakt bezpośredni z pracownikami WSB w Dąbrowie Górniczej:
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
ul. Cieplaka 1 c
41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. 32 262 28 05
e-mail: Info@wsb.edu.pl  
gg:  4736950
skype: rekrutacja_wsb

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.