Wiadomości z Zabrza

Dlaczego warto wynająć dźwig? Plik Edycja Wstaw Widok Format Tabela Narzędzia

  • Dodano: 2021-09-23 09:45

Dźwig jest podstawową maszyną wykorzystywaną w branży budowlanej. Nowoczesne dźwigi sprawdzają się przy rozbiórce konstrukcji, przeładunku materiałów, wycince drzew czy oczyszczaniu przestrzeni. Kupno maszyny wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, dlatego warto rozważyć jego wynajem. 

Dlaczego warto wynająć dźwig?

Zakup produktu renomowanej marki wymaga sporo nakładów finansowych. Wypożyczając maszynę, płaci się wyłącznie za użytkowanie sprzętu, koszty związane z amortyzacją, konserwacją czy naprawami ponosi firma udostępniająca sprzęt. Większość firm oferuje wynajem dźwigu wraz z operatorem. Uzyskanie kwalifikacji pozwalających na manewrowanie maszyną budowlaną to proces długotrwały i kosztowny. Skorzystanie z usług dźwigowych sprawi, że praca będzie bezpieczna, a doświadczony operator będzie postępował zgodnie z obowiązującymi normami. Rozstawienie dźwigu jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Konstrukcja powinna być odpowiednio złożona, aby nie zagrażać okolicznym budynkom. Firma udostępniająca sprzęt dokonuje montażu na miejscu bądź dostarcza gotowy podnośnik, szczególnie w przypadku mniejszych modeli. Z tej przyczyny nie warto inwestować we własny dźwig. Obecnie ceny za wynajem są bardzo konkurencyjne, dlatego rozważenie najmu krótkoterminowego jest dobrą alternatywą dla zakupu gotowej maszyny.  

Wynajem dźwig - co zyskasz?

Dźwig umożliwia szybkie i sprawne wykonywanie długotrwałych prac budowlanych.  W przypadku inwestycji, szczególnie w środowisku miejskim, duże znaczenie odgrywa czas. Presja na oddanie konstrukcji w określonym czasie sprawia, że prace powinny szybko postępować. Podnośnik sprawdzi się przy budowie wieżowców, autostrad czy mostów. Dzięki niemu można podnosić ciężkie materiały, odciążając pracowników fizycznych. Stosuje się je również podczas tynkowania powierzchni, przenoszenia bloków czy palet z materiałami budowlanymi. Wynajęcie podnośnika to pewność, że maszyna jest przygotowana do natychmiastowej pracy. Serwisanci na bieżąco wykonują naprawy i likwidują usterki. Przedsiębiorstwa zajmujące się udostępnianiem dźwigów posiadają w swojej ofercie kilka ofert, dlatego można lepiej dostosować sprzęt do własnych wymagań. 

Dźwig sprawi, że czynności związane z budową zostaną znacznie zoptymalizowane. Zdecydowanie się na usługi firmy zewnętrznej przyspieszy proces powstawania danej konstrukcji. Wiele firm oferuje wynajem maszyny wraz z doświadczonym operatorem. Warto zaznaczyć, że maszyny są wynajmowane nie tylko firmom i większym przedsiębiorstwom, ale również osobom prywatnym. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.