Wiadomości z Zabrza

Co zabrać na wczasy odchudzające?

  • Dodano: 2018-03-20 07:15, aktualizacja: 2018-03-20 07:21

Jeżeli wybierasz się na wczasy odchudzające, musisz się odpowiednio zaopatrzyć. I nie mówimy tu o torbie pełnej jedzenia, ale o najważniejszym – ubraniach. Jak się przygotować na taki wyjazd i co zabrać? Lista jest dość długa.

Zostaw jedzenie w domu

Jadąc na klasyczne wakacje, wiele osób zabiera z domu jakiejś jedzenie. Z reguły są to jakieś produkty, którym kończy się data przydatności do spożycia. Zdarza się, że pakujemy również otwarte jedzenie, np. sery czy szynki – wszystko po to, by niepotrzebnie nie wyrzucać jedzenia. Jednak wybierając się na wczasy odchudzające nie musisz tego robić. Po pierwsze, nie jest to wyjazd rodzinny, tylko najczęściej osobisty. Po drugie zaś – wykupując turnus w takim ośrodku mamy zapewniony nie tylko trening, ale również wszystkie posiłki opracowane przez dietetyka. Głównym celem, dla którego wybieramy się na taki obóz jest zrzucenie kilku kilogramów. Podjadanie domowych wyrobów, bądź co gorsza słodyczy, w wolnych chwilach, z pewnością nam nie pomoże.

Na wczasy odchudzające weź walizkę ubrań

Zwłaszcza, że musimy mieć miejsce na ubrania, i to całkiem dużą ich ilość. Wczasy odchudzające to nie wycieczka krajoznawcza czy urlop na plaży, gdzie potrzebujemy dwóch T-shirtów, pary sandałów i krótkich spodenek. Podczas obozu będziemy niemal ciągle w ruchu, dlatego musimy zabrać sporą ilość ciuchów na zmianę. A jakich konkretnie? Wszystko zależy od pory roku, w jaką zdecydujemy się pojechać na wczasy odchudzające. Inny zestaw ubrań przyda się wiosną i jesienią, inny zaś potrzebny będzie na lato. Sprawdźmy szczegółowo różnice między nimi.

Co na lato, co na wiosnę

Nie trzeba wyższych studiów, by zauważyć co dzieli lato i jesień oraz wiosnę. Z reguły w lipcu i sierpniu jest o wiele cieplej i mniej deszczowo. Nic dziwnego, że na letnie spacery ubieramy jak najmniej ubrań, zaś wiosną na bluzkę z długim rękawem nakładamy kurtkę przeciwdeszczową. Dlatego na wczasach odchudzających musimy również pamiętać o aurze. W miesiące chłodniejsze zabieramy ze sobą więcej T-shirtów, par skarpetek, spodenek/legginsów oraz więcej par obuwia sportowego. Obowiązkowo potrzebna będzie również ciepła czapka i rękawiczki. Latem z kolei nie obejdziemy się bez kremu do opalania z wysokim filtrem, środka na komary oraz stroju kąpielowego. Niezależnie od pory roku musimy mieć m.in.: wodoodporne buty do biegania, kilka par bielizny, kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe, gorsze ubrania do pobrudzenia w błocie, ręcznik kąpielowy, bidon oraz kosmetyki na własny użytek. To tylko podstawowe wyposażenie, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się, że czegoś nam zabraknie.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.