Wiadomości z Zabrza

Bramy automatyczne - dlaczego powinny nas zainteresować?

  • Dodano: 2020-03-19 08:00, aktualizacja: 2020-03-19 08:41

Dlaczego bramy automatyczne są tak popularne? Jakie są ich mocne strony i czy faktycznie warto nabyć tego typu produkt?

Bramy automatyczne – standard czy luksus?

Bramy automatyczne istnieją na rynku od dłuższego czasu i cieszą się ogromną popularnością z uwagi na swoje doskonałe walory użytkowe. Wiele osób wciąż jednak uważa, że automatyczne bramy garażowe to rozwiązanie bardzo drogie. Rzeczywistość jest natomiast zupełnie inna – system ten staje się bardzo powszechny, a przez to również możliwe stało się znalezienie bramy garażowej w przystępnej cenie. Wiele zależy tu oczywiście od jej wymiarów czy rodzaju.

Dostępne są m.in. bramy garażowe segmentowe, automatyczne bramy rolowane czy bramy uchylne. O tym, którą bramę wybrać, decyduje wiele czynników. Najlepiej zastanowić się nad tym już na etapie projektowania garażu. W ten sposób lepiej dopasujesz całą konstrukcję, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i późniejszego montażu.

Warto też zauważyć, że wiele osób początkowo decyduje się na zakup bramy bez napędu, a po jakimś czasie decyduje się na uzupełnienie jej o system automatycznego otwierania i zamykania. Oczywiście jest to możliwe w praktycznie każdym przypadku, w ten sposób jednak narażamy się na wyższe koszty, w związku z czym o wiele rozsądniejsze wydaje się kupno bramy automatycznej od razu.

Bramy automatyczne – dlaczego takie rozwiązanie okaże się korzystne?

Garażowe bramy automatyczne posiadają całkiem sporo zalet. System ten jest przede wszystkim niesamowicie wygodny. Automatyczne bramy garażowe to także oszczędność czasu. Choć mogłoby się wydawać, że tego rodzaju komfort jest zbędny, to jednak każdy, kto choć przez kilka dni mógł korzystać z tego rozwiązania, w pełni docenia jego zalety.

To jednak nie wszystko – automatyczne bramy garażowe to także większe bezpieczeństwo dla auta oraz innych przedmiotów znajdujących się w garażu. Obecnie oferowane artykuły mają różnego rodzaju zabezpieczenia przed kradzieżą i włamaniami. Zależnie od producenta bramy, systemy te cechują się innym stopniem zaawansowania i ochrony, dlatego też przed zakupem zapoznaj się dokładnie z opisem elementu.

Warto także korzystać z międzynarodowych oznaczeń, które pozwalają na łatwe porównanie bram garażowych różnych firm. Nie można zapominać, że bezpieczeństwo w przypadku bram garażowych dotyczy również bezpieczeństwa użytkowania. W końcu drzwi garażowe to elementy duże i ciężkie, dlatego też producenci dokładają wszelkich starań, aby zapobiegać nie tylko awariom, ale i nieszczęśliwym zdarzeniom. Ma to też inne plusy – dzięki specjalnym hamulcom i innym rozwiązaniom nawet w przypadku usterki jednego z elementów drzwi garażowe nie przesuną się samodzielnie i nie zarysują twojego samochodu.

Jak widać, plusów automatycznych bram garażowych nie brakuje, to jednak wciąż nie wszystko. Nowoczesne bramy garażowe cechują się bardzo elegancką estetyką, zazwyczaj dostępne są w podstawowych kolorach takich jak biały, czarny, brązowy czy szary. O gustach się nie dyskutuje, nie ulega jednak wątpliwości, że dzięki ogromnemu zróżnicowaniu oraz coraz lepszemu wyczuciu stylu przez producentów, bez trudu znajdziesz bramę pasującą do elewacji domu i garażu. To natomiast pozwoli na przyjemną dla oka kompozycję, w której drzwi garażowe nie tylko będą funkcjonalnym dodatkiem, ale i cenną częścią zewnętrznej aranżacji.

Jak wybrać napęd do automatycznych drzwi garażowych?

Plusem automatycznych drzwi garażowych jest też automatyka sama w sobie. Systemy tego typu są stale rozwijane i unowocześnianie, dzięki czemu charakteryzują się coraz lepszym i płynniejszym działaniem. Nie zaleca się jednak samodzielnego wyboru rodzaju napędu, o wiele lepiej poradzić się fachowców. Typ sterowania uzależniony jest od takich czynników jak wielkość bramy, jej rodzaj czy całkowity ciężar. Podobnie też zaleca się wynajęcie ekipy do zamontowania bramy garażowej. Samodzielne próby oczywiście niejednokrotnie kończą się sukcesem, bardzo łatwo jednak o błąd, który grozi nie tylko usterką elementu, ale i własnym urazem – np. w czasie naciągania sprężyny.

Czy zatem warto zdecydować się na automatyczną bramę garażową? Oczywiście, a odpowiedź brzmi nie czy, a którą z dostępnych bram wybrać. Wskazówki dotyczące podjęcia decyzji co do danego modelu to już nieco inna historia, ważne jest jednak to, że automatyczna brama garażowa to nie tylko komfort użytkowania, ale też m.in. bezpieczeństwo oraz estetyka twojej posesji.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • zagłębiak

    Bramy automatyczne to już standard i od wielu lat nie kojarzą się z luksuem bo praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. Sam napęd można kupić już za 1500 zł. Ja mam DEIMOS BT, który działa bardzo dobrze, jest szybki i nie zacina się.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.