Wiadomości z Zabrza

Badania medycyny pracy

  • Dodano: 2021-01-18 10:15

Medycyna pracy jest wielodyscyplinową dziedziną medycyny. Każda osoba pracująca ma obowiązek wykonania badań u takiego lekarza przed rozpoczęciem pracy oraz otrzymania pozwolenia na pracę na danym stanowisku. Badania w tym zakresie powtarzane są co jakiś czas w zależności od momentu, w którym tracą ważność.

Medycyna pracy blisko Zabrza

Badaniami z zakresu medycyny pracy interesują się osoby, które potrzebują pozwolenia na wykonywanie zawodu, pracy oraz ubiegają się książeczkę sanepidowską bądź pozwolenie na broń.

Lekarz medycyny pracy wykonuje badania na podstawie skierowania od pracodawcy, który pokrywa ich koszta, a także dokumentu, który potwierdzi tożsamość pacjenta.

Lekarz medycyny pracy blisko Zabrza

Wiadomo już w jakim celu zgłaszają się pacjenci do takiego lekarza. W poradni uzyska się informacje na temat zagrożeń panujących na stanowisku pracy, stwierdzenie zdolności bądź niezdolności do wykonywania określonej pracy oraz wyznaczenie odpowiednich warunków pracy. Pacjent dowie się także o diagnostyce chorób zawodowych. Lekarz medycyny pracy ma obowiązek także brania udziału procesach sądowych dotyczących bezpieczeństwa miejsca pracy.

Badania w zakresie medycyny pracy

Do badań z zakres medycyny pracy należy się przygotować, przede wszystkim należy mieć przy sobie dokumenty oraz skierowanie pracodawcy. Same badania to szczególnie wywiad z pacjentem oraz pomiar ciśnienia krwi czy osłuchanie klatki piersiowej. Należy także podać wzrost oraz wagę, często zlecane jest wykonanie badań moczu. Jeżeli osoba zgłaszająca się na badania potrzebuje zgody do pracy na wysokościach, przy komputerze, w hałasie lub w innych specyficznych warunkach, będzie zobligowana do wykonania dodatkowych szczegółowych badań na przykład krwii lub wzroku.

Szukasz “Medycyna pracy Zabrze”? Post Medical z Rudy Śląskiej zajmuje się wykonywaniem wielu rodzajów badań. Dzięki nowoczesnym metodom i wykwalifikowanym lekarzom świadczy usługi z zakresu: badań wstępnych - to badania obowiązujące każdego pracownika. Badań okresowych, badań kontrolnych - dla osób, które przez wcześniejsze 30 dni przebywały na zwolnieniu lekarskim, badań wysokościowych, badań czynnościowych - między innymi EKG.

Badania kierowców blisko Zabrza

Klinika Post Medical zajmuje się również badaniami kierowców z Zabrza i okolic. Do tego rodzaju badań zobowiązana jest każda osoba, która ubiega się o stwierdzenie zdolności do prowadzenia pojazdów lub maszyn. Tacy pacjenci muszą wykonać wcześniej morfologię krwii oraz przebyć konsultację w poradni okulistycznej. To lekarz medycyny pracy wydaje oświadczenie czy dany pacjent ma możliwość prowadzenia pojazdu bądź maszyny i na jakich warunkach. Może także zalecić kierunek leczenia, który umożliwi wykonywanie tych czynności.

W klinice Post Medical świadczącej usługi z zakresu medycyny pracy można skorzystać z badań oraz porady lekarskiej. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz online.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.