Wiadomości z Zabrza

Akwarium z rybkami - najlepszy pomysł na zwierzątko dla dziecka!

  • Dodano: 2021-09-20 10:00

Większość dzieci pragnie mieć swoje własne zwierzątko. Przeważnie rodzice decydują się wtedy na psa lub kota, a jeśli nie mają wystarczających możliwości przestrzennych, kupują chomika. Coraz więcej osób zaczyna się przekonywać również do akwarystyki. Dlaczego rybka okaże się dobrym pomysłem na zwierzątko dla dziecka?

Nauka odpowiedzialności

Poza przyjemnościami, które wiążą się z przebywaniem ze zwierzętami, rodzice kupują je dzieciom, aby nauczyły się odpowiedzialności. Chcą, aby dzieci zrozumiały, że żywe stworzenie wymaga opieki i jest całkowicie zależne od człowieka.

Nie tylko posiadanie psa lub kota może nauczyć pociechę, co to znaczy troska o swojego pupila. Rybki w akwarium również wymagają uwagi. Dziecko powinno pamiętać o godzinach karmienia i regularnie czyścić swoje akwarium. Akwarystyka to dobry pomysł na zaszczepienie w dziecku miłości do zwierząt i przygotowanie go do posiadania pupila wymagającego jeszcze więcej opieki.

Kojący wpływ na człowieka

Naukowcy potwierdzili, że przyglądanie się podwodnemu światu w akwarium wpływa relaksująco i wyciszająco na ludzki organizm. To dobry pomysł dla dziecka, które po przebywaniu przez większość dnia w szkolnym zgiełku, też potrzebuje chwili na uspokojenie myśli. Podobny efekt będzie przynosiło oczko wodne. Spędzenie wieczoru z książką przy oczku wodnym w swoim ogrodzie będzie relaksujące dla rodzica, ale obserwacja wodnych stworzeń będzie miało też pozytywny wpływ na rozwój młodego człowieka.

Wyjątkowy wystrój wnętrz

Odwiedzając sklep akwarystyczny warto zapytać specjalistę o radę nie tylko w wyborze rybek, ale też roślin i innych elementów dekoracyjnych do akwarium i dobrać odopwiedni filtr kubełkowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również oświetlenie led do akwarium, które dodatkowo podkreśli wszystkie walory wodnej fauny i flory.  

Dobrze zaaranżowany dom dla rybek będzie stanowił oryginalną ozdobę dziecięcego pokoju. Jest to jednocześnie dekoracja uniwersalna, gdyż akwarium idealnie wkomponuje się zarówno w bardzo nowoczesne, jak i w tradycyjne wnętrza. W przypadku akwarium domowego należy dobrać też odpowiedni zestaw CO2.

Wygoda dla dziecka i rodzica

Akwarium z rybkami nie wpłynie szczególnie na tryb życia domowników, w porównaniu do posiadania psa lub kota. Rybek nie trzeba wyprowadzać na spacery, zabierać regularnie na wizyty do weterynarza, ani nie spowodują one żadnych zniszczeń w mieszkaniu.

Co więcej, posiadanie akwarium nie uniemożliwia rodzinnych wyjazdów. Mając psa, zawsze trzeba pamiętać o zagwarantowaniu mu opieki na czas nieobecności, albo wynajęciu hotelu akceptującego zwierzęta domowe. Natomiast nawet spontaniczne wyjazdy nie wpłyną na życie rybek, które bez opieki poradzą sobie przez kilka lub kilkanaście dni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.