Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

5 powodów, dla których warto uczyć się języka przez internet

 • Dodano: 2019-05-31 11:15

W dzisiejszych czasach nauka przez internet to już nic dziwnego, szczególnie nauka języka. Ta ma swoich zwolenników i - oczywiście, przeciwników. Jakie plusy ma taka forma nauczania? Czy angielski online może być skuteczny? I w końcu dlaczego miałby być lepszy niż tradycyjna szkoła stacjonarna?

Technologia idzie do przodu, to pewne. A my, jako jej użytkownicy, odczuwamy to każdego dnia. Tym sposobem wyszliśmy z tradycyjnej sali lekcyjnej na rzecz wirtualnej klasy, gdzie spotykamy się z innymi studentami i lektorem. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że w lekcji możemy wziąć udział z dowolnego miejsca na całym świecie. Istnieje już kilka szkół, które organizują takie zajęcia. Jedną z nich jest Fluentbe.com, które w swojej ofercie ma lekcje grupowe oraz indywidualne. Jak sami przekonują, angielski online to świetne rozwiązanie. Jakie są zatem plusy takiego rozwiązania?

 1. Wygoda - to pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy na myśl o nauce online. Podczas zajęć możemy siedzieć na kanapie we własnym domu (w dresie! ;)), możemy się też połączyć z hotelu na drugim końcu świata. To oznacza, że z lekcji możemy korzystać regularnie, niezależnie do tego jak często wyjeżdżamy z miasta. Aby połączyć się z lektorem, wystarczy laptop czy komputer, kamerka i słuchawki z mikrofonem. Tyle potrzeba, by zacząć skuteczną naukę angielskiego.
   
 2. Nieograniczone możliwości, które zapewnia nam brak bariery terytorialnej. Co to oznacza w praktyce? Szkoły językowe online nie muszą ograniczać się do lektorów z najbliższej okolicy. Dzięki temu mogą zatrudniać nauczycieli z całego świata, a co za tym idzie - wybierać naprawdę najlepszych. Czy to automatycznie nie podwyższa jakości nauki w takich szkołach?
   
 3. Oszczędność czasu to coś, co zyskujemy przez brak dojazdów. W większych miastach to duży problem - aby dojechać do miejsca w drugiej części miasta, trzeba poświęcić trochę czasu. Jeśli trafimy na godziny szczytu - mamy z głowy godzinę stania w korku. W jedną stronę! A przecież ten czas można spożytkować dużo efektywniej. Można na przykład usiąść, włączyć komputer i od razu rozpocząć lekcję. Bez dojazdów, bez straty czasu.
   
 4. Materiały online są zazwyczaj dostępne dla każdego studenta szkoły internetowej. Korzystanie z takich materiałów to połączenie oszczędności czasu i wygody. Prace domowe oraz powtórki z lekcji są dostępne online, po zalogowaniu się na platformę dla studenta. Można z nich skorzystać w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. Bez książek i wiecznie gubiących się kserówek.
   
 5. Skuteczność nauki online wcale nie jest niższa od lekcji stacjonarnych. Przeciwnie - może być nawet wyższa. Nauka online czerpie z tradycyjnych metod, więc samo nauczanie nie różni się znacząco od zajęć offline. Dzięki swojej elastyczności sprawia jednak, że w zajęciach łatwiej uczestniczyć, więc frekwencja na lekcjach jest wyższa. Najlepsi lektorzy i czas maksymalnie wykorzystany na praktyczne umiejętności to kolejne "za", które sprawiają, że nauka angielskiego przez internet to skuteczne rozwiązanie. Być może najlepsze na rynku.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • miniuska0

  Też korzystam z zajęć online, tylko, że ja uczę się z lektorami szkoły Berlitz. I z takiej formy nauki jestem bardzo zadowolona. Uczę się w domu i faktycznie nie muszę marnować czasu na dojazd, a lekcje i tak są powadzone w ciekawy sposób, więc nauka jest efektywna. :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.