Wiadomości z Zabrza

Znamy ostateczną listę projektów VII Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego!

  • Dodano: 2020-10-15 08:00, aktualizacja: 2020-10-13 19:31

Trwa VII edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. 12 października poznaliśmy ostateczną listę projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie.

6 listopada dowiemy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach VII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane. Do podziału czeka ponad 5 mln zł. Przed nami głosowanie. Ten etap rozpocznie się już w najbliższy czwartek – 15 października i potrwa do 30 października.

Pozytywną ocenę przeszło ostatecznie 59 wniosków 

W przypadku siedmiu zastosowano procedurę, jaką była możliwość zgłoszenia odwołania. Sześć ocen negatywnych podtrzymano, a jeden z projektów dopuszczono pod głosowanie. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na pięć projektów ogólnomiejskich, w tym m.in. na pumptruck, sztuczne boisko na obiektach Walki Makoszowy czy „Strefę Wypoczynku” i 54 projekty dzielnicowe.

Najwięcej projektów, bo po siedem, skierowano do głosowania w dzielnicy Centrum Południe, gdzie zabrzanie będą mogli zagłosować m.in. na: projekt, który przewiduje oświetlenie, nowe alejki i małą architekturę na skwerze “Kwadrat”; skatepark czy też projekt pn. “Bezpieczne i Zielone Centrum — relaks i sport w parku, wybieg dla psów, bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe miejsca postojowe i inne fajne rzeczy”.

Siedem wniosków zostanie poddanych głosowaniu także w dzielnicy Centrum Północ 

Mają tu szanse powstać m.in.: miejsca parkingowe przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, wybiegi dla psów, bezpieczne przejścia dla pieszych, park street workout, stacje do ładowania telefonu na przystankach oraz stacje naprawy rowerów

Celem głosowania, które rozpocznie się w naszym mieście 15 października, będzie wybór projektów, które następnie zostaną zrealizowane w ramach VII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie przeprowadzone zostanie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego z każdego miejsca poprzez standardowe przeglądarki stron www.

Jak zagłosować?

W celu wzięcia udziału w głosowaniu mieszkaniec będzie musiał podać swoje dane oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. Każdy mieszkaniec będzie zobowiązany podać nr telefonu komórkowego albo adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłane potwierdzenie głosowania.

Ostateczna lista projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie znajduje się na stronie Urzędu Miasta Zabrze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.