Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zidentyfikowali zwłoki znalezione w 2015 roku

  • Dodano: 2017-05-25 09:30

Zabrzańscy kryminalni zakończyli czynności identyfikacyjne zwłok, które zostały odnalezione w sierpniu 2015 roku. Badania genetyczne potwierdziły, że odnalezione ciało, to zwłoki 62-letniego mieszkańca Zabrza.


Policjanci wydziału kryminalnego prowadzili czynności identyfikacyjne zmierzające do ustalenia tożsamości niezidentyfikowanych zwłok od sierpnia 2015 roku. Do ujawnienia szczątek ludzkich doszło w zagajniku przy ogrodzeniu posesji na ulicy Cmentarnej.

O znalezisku zabrzańską policję poinformował mężczyzna, który dozorował sprzęt budowlany. Na miejsce wezwana została grupa dochodzeniowo – śledcza, która pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny. Zabezpieczone zwłoki zostały przekazane lekarzowi medycyny sądowej, który przeprowadził sekcję.

Od tego czasy policjanci prowadzili poszukiwania, w wyniku których nawiązano kontakt z daleką krewną zmarłego mężczyzny mieszkającą we Włoszech. Kobieta potwierdziła, że od 2014 roku nie ma kontaktu z kuzynem matki mieszkającym w Zabrzu. Kilkakrotnie próbowała nawiązać kontakt z wujkiem, ale zawsze bezskutecznie. W opuszczonym domu wskazanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli materiał genetyczny do badań, który potwierdził, że odnalezione ludzkie ciało należało do niego. W chwili zgonu mężczyzna miał 62 lata. Nigdy nie było zgłaszane zaginięcie mężczyzny, gdyż od wielu lat mieszkał sam.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.