Wiadomości z Zabrza

Zbigniew Stryj bohaterem nowego serialu. Tym razem zagrał w „Nieobecnych”

  • Dodano: 2021-10-22 10:15

Zbigniew Stryj, dyrektor artystyczny Teatru Nowego w Zabrzu, wziął udział w kolejnej produkcji telewizyjnej. Tym razem można go oglądać na małym ekranie w serialu „Nieobecni”.

Aktor teatralny i filmowy

Zbigniew Stryj jest aktorem teatralnym i filmowym. Na co dzień można go spotkać w zabrzańskim Teatrze Nowym, w którym pracuje od 1997 roku. Zagrał ponad 40 ról teatralnych. Niedawno na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej miała miejsce premiera spektaklu "Szeryf z Fryn City - śląska komedia.. z Dzikiego Zachodu" w jego reżyserii.

Często występuje też w serialach, a rola mecenasa Adama Roztockiego w "Na Wspólnej" (2005-2015) przyniosła mu ogólnopolską rozpoznawalność. Grał m.in. w: "Czasie honoru", "Prawie Agaty", "Hotelu 52", "Komisarzu Alexie", "Ojcu Mateuszu", "M jak miłość" i wielu, wielu innych serialach. 

Zbigniew Stryj zagrał w serialu "Nieobecni"

„Nieobecni” to polski serial kryminalno-obyczajowy z wątkiem śledczym. Swoją premierę miał w poniedziałek, 18 października. Serial emitowany jest na antenie TVN o godz. 21.30, ale od 29 grudnia dostępny jest też na platformie VOD Player jako produkcja Player Original.

Akcja serialu dotyczy kryminalnej historii związane z tajemniczym zniknięciem rodziny cenionej tancerki Mili Gajdy (Justyna Wasilewska). Bohaterka ta po rozmowie z ojcem (Zbigniew Stryj) postanowiła zmienić plany i z okazji świąt Bożego Narodzenia przyjeżdża do Kasprowa, czyli do swej rodzinnej miejscowości.

Na miejscu okazuje się, że nikt na nią nie czeka. Dom jest pusty, a rodzina nie odbiera od niej telefonów. Odkrywa, że jej bliscy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. W odnalezieniu rodziny pomaga jej podkomisarz Filip Zachara (Piotr Głowacki) – funkcjonariusz Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • widz

    najlepszy aktor polskiej sceny

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.