Wiadomości z Zabrza

Zatrzymano wandala, który uszkodził trzy samochody

  • Dodano: 2021-05-11 09:00

Policjanci z V komisariatu zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody. Powodem jego działania miało być rzekome złe zaparkowanie samochodów w przeszłości. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

W dniu 25 kwietnia na krótko przed północą 24-letni mieszkaniec Zabrza będący pod wpływem alkoholu postanowił udać się na spacer ze swoimi psami. W trakcie spaceru w rejonie ul. Wajzera, kiedy przechodził blisko parkingu, zauważył trzy samochody, które według niego w przeszłości były źle zaparkowane obok miejsca jego zamieszkania. Młody zabrzanin postanowił skorzystać z okazji i wymierzyć karę. Podniósł kamień i przy jego użyciu dokonał licznych zarysowań powłoki lakierniczej samochodów marki Renault Clio, Volkswagen Passat i Nissan Murano.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Zabrzu uzyskali pierwsze zgłoszenie w tej sprawie ponad tydzień po incydencie. Pomimo tego podjęli intensywne czynności procesowe, w wyniku których zabezpieczyli monitoring z rejonu zdarzenia, ustalili pokrzywdzonych i wykonali z ich udziałem niezbędne czynności procesowe. W trakcie prowadzonych działań ustalono przede wszystkim dane personalne sprawcy przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie wandala i przedstawienie mu łącznie 3 zarzutów dotyczących zniszczenie mienia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Wymieniony przyznał się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również