Wiadomości z Zabrza

Zatrzymano pijanego motorowerzystę

  • Dodano: 2021-04-14 08:00, aktualizacja: 2021-04-14 08:00

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą mężczyźnie. Miał 1,5 promila i mimo tego wsiadł na jednoślad. Jego przejażdżkę na podwójnym gazie zakończyli policjanci z zabrzańskiej drogówki. Teraz mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 17.00 na ul. Kopalnianej, policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W trakcie kontroli wyczuli woń alkoholu. 35-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik badania alkomatem to 1,5 promila.

Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również