Wiadomości z Zabrza

Zabrze zaprasza na ścieżki rowerowe!

 • Dodano: 2020-06-15 08:15, aktualizacja: 2020-06-15 07:59

Dobra pogoda to okazja do tego, aby wsiąść na rower. W Zabrzu do dyspozycji rowerzystów jest ponad 120 kilometrów ścieżek i tras rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, a kolejne odcinki są w trakcie budowy.

Doskonałym przykładem na to, jak dużą wagę do stwarzania jak najlepszych warunków dla turystyki rowerowej przywiązuje się w naszym mieście jest trasa w Słonecznej Dolinie, gdzie tylko w ubiegłym roku infrastruktura rowerowa wydłużyła się o ponad kilometr.

Więcej informacji o Zabrzańskim Szlaku Rowerowym znajdziecie Państwo TUTAJ.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Jacek

  Większość tej tzw. trasy rowerowej to przypadkowe drogi i ścieżki wokół miasta. Nikt nimi nie zarządza ani o nie nie dba. W niektórych miejscach są to drogi rolnicze naprawiane przez wysypywanie gruzu, gdzie indziej ścieżki leśne zarastające krzakami. Inne fragmenty wiodą tyłami jakichś ruin w zakazanych dzielnicach. Oznakowanie jest beznadziejne. Szczerze nikomu nie polecam tej trasy.

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Niech ten co podał te dane do wiadomości ( nie koniecznie ten co wpisał na stronie ) przejedzie się rowerem te 120 km. Absurd.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2020-06-17 19:43
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Matko i Córko!

  na co zaprasza?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.