Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Za nami Noc Muzeów 2024

  • Dodano: 2024-05-21 10:30

W ub. sobotę w naszym mieście odbyło się wiele ciekawych wydarzeń organizowanych pod wspólnym szyldem Nocy Muzeów. Podobnie, jak w ubiegłych latach, specjalne imprezy przygotowały zarówno muzea mające siedzibę w naszym mieście, jak i miejsca kojarzone z kulturą oraz turystyką.

Noc Muzeów 2024 za nami

W Noc Muzeów skorzystać można było z wyjątkowej i niepowtarzalnej okazji, by w promocyjnych cenach zwiedzić Sztolnię Królowa Luiza i Kopalnię Guido.

Na uczestników czekało wiele atrakcji:

  • Podziemny Spacer Górniczy – najniżej położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym – aż 320 metrów pod ziemią!
  • Podziemna Podróż w Czasie – najciekawsza historia przemysłu węglem pisana!
  • Podziemne Królestwo Maszyn – największy w Europie Park Maszyn Górniczych!
  • Podziemny Spływ Sztolnią – najdłuższy podziemny spływ w Europie!

Obchody Nocy Muzeów świętowali także zabrzańscy muzealnicy

Obchody Nocy Muzeów świętowali także zabrzańscy muzealnicy, którzy w tę wyjątkową noc zaprosili chętnych do Galerii Café Silesia.

Otwarto ekspozycję tkaniny artystycznej: „Wątki zebrane. Wanda Hołoszkiewicz oraz goście: Grupa PRZEKAZ, Amalia Fidyk iŚ”. Odbyły się pierwsze oprowadzania kuratorskie oraz spotkania z artystami Grupy PRZEKAZ, a także pokazy tkania na krośnie w wykonaniu dr Iwy Kruczkowskiej-Król. Twórczynie ludowe Małgorzata Połubok oraz Grażyna Tokar pokazały jak tworzyć koronkę klockową. Można było wziąć udział w tworzeniu makram w wykonaniu Grupy 18-Obsydian, a występem zachwyciła grupa teatralna Nieoetykietkowani.

Szyb Maciej również zaplanował nocne wydarzenie

Podczas wyjątkowego zwiedzania z przewodnikiem pod osłoną nocy, można było poznać niezwykle ciekawą historię obiektu, a także zdobyć wyjątkowe nagrody. Wydarzenie odbywało się w całkowitej ciemności.

Na Noc Muzeów zaprosił także Park Techniki Wojskowej. Była możliwość zrobienia zdjęć pojazdów wojskowych nocą, w niezwykłym oświetleniu. Uczestnicy bawili się racami, flarami, reflektorami i świecami dymnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również