Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Wręczono nagrody za wysokie wyniki sportowe

  • Dodano: 2019-11-06 10:15

5 listopada w Sali historycznej zabrzańskiego Ratusza odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w pierwszym półroczu 2019 roku w nst. dyscyplinach: tenis ziemny, boks, gimnastyka sportowa, piłka ręczna, kickboxing, trójbój siłowy, judo i łyżwiarstwo figurowe.

Nagrodzonych zostało 34 zawodników i trenerów

 Wyróżnienia wręczali: wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Krystian Jonecko. Łączna kwota przyznanych nagród wyniosła 23 600 zł. Gratulacje laureatom złożyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik gratulując odnoszonych zwycięstw i życząc kolejnych sportowych laurów.

Nagrody za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym dla zawodników, trenerów i osób wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami sportowymi przyznawane są uchwałą Rady Miasta Zabrze od 2011 roku. Zgodnie z przyjętym regulaminem za wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie krajowym, uprawniający do otrzymania nagrody, należy rozumieć: a) zajęcie miejsca od I do III w Mistrzostwach Polski, b) zajęcie miejsca od I do III w zawodach najwyższej rangi mistrzowskiej, organizowanych na szczeblu krajowym (w dyscyplinie, w której nie są rozgrywane oficjalne Mistrzostwa Polski), c) zajęcie miejsca od I do III w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, d) awans drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej. 2. Za wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie międzynarodowym, uprawniający do otrzymania nagrody, należy rozumieć: a) zajęcie miejsca od I do X w Mistrzostwach Świata, b) zajęcie miejsca od I do XX w Igrzyskach Olimpijskich oraz w Igrzyskach Paraolimpijskich, c) zajęcie miejsca od I do VIII w Mistrzostwach Europy, d) zajęcie miejsca od I do V w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy lub Pucharu Świata. 3. Nagrody Miasta Zabrze mogą być też przyznawane osobie: a) za całokształt osiągnięć sportowych w trakcie kariery zawodniczej lub trenerskiej, w której jako zawodnik lub trener osiągnął wyniki opisane w pkt. 1 i 2. b) za wykazanie się wyczynem sportowym najwyższej rangi w określonej dyscyplinie sportowej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.