Wiadomości z Zabrza

Zabrze: "Skarbnikowe Gody" - utrudnienia w ruchu drogowym

  • Dodano: 2019-09-26 08:15, aktualizacja: 2019-09-25 09:43

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 28 września, w godz. 10.00-12.00, zmieni się organizacja ruchu drogowego podczas „Skarbnikowych Godów”.

Komunikat MZDII:

W dniu 28 września 2019 roku od godz. 10:00 do czasu zakończenia przemarszu zostanie wyłączona z ruchu pojazdów ul. Dubiela oraz Plac Traugutta – na całej długości. Z tego też względu w tym dniu na tych ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Oznakowanie drogowe o zakazie zatrzymywania ze wskazaniem terminu jego obowiązywania zostanie ustawione na minimum 5 dni przed terminem imprezy.

W dniu 28 września 2019 r. z od godz. 10:45 do czasu zakończenia przemarszu zostanie wyłączona z ruchu pojazdów ul. Wolności (na odcinku od skrzyżowania z ul. de Gaulle’a do skrzyżowania z ul. K. Miarki), ul. Miarki – na całej długości, ul. Religi – Bytomska (od skrzyżowania z ul. Hagera w kierunku centrum), Plac Teatralny
(za wyjątkiem dojazdu do stacji paliw, McDonalds itp. od ul. Mikulczyckiej). Natomiast utrzymany dla ruchu pojazdów zostanie wyjazd w prawo z ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Bytomskiej.

Objazd dróg wyłączonych z ruchu możliwy będzie następującymi ulicami:

  • w kierunku północnym ulicami: Stalmacha, Bytomską, Hagera
  • w kierunku południowym ulicami: Mikulczycką, Niedziałkowskiego, Al. Korfantego
  • w kierunku wschodnim ulicami: Wolności, De Gaulle’a, Goethego, 3 Maja, Brysza, Wolności, Stalmacha, Bytomską
  • w kierunku zachodnim ulicami: Bytomską, Hagera, Przystankową, Mikulczycką, Gdańską, Al. Korfantego, Wolności

W godz. 10:45 – 12:00 nie będzie możliwy dojazd do parkingu CH Platan od ul. Bytomskiej i Religii.

W dniu 28 września 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 nastąpią zmiany w zakresie kursowania autobusów komunikacji publicznej linii 15, 81, 83, 156, 286, 617, 720 i T-3. Objazd dla autobusów komunikacji miejskiej w kierunku centrum Zabrza przebiegał będzie od ul. Mikulczyckiej ulicami: Niedziałkowskiego, Aleją Korfantego, do ul. de Gaulle’a bez obsługi przystanku „Zabrze Plac Teatralny”. Natomiast w kierunku Mikulczyc trasa objazdowa będzie przebiegała od ul. de Gaulle’a, Aleją Korfantego i ul. Gdańską do ulicy Mikulczyckiej, bez obsługi przystanków „Zabrze Plac Teatralny” i „Zabrze Gdańska”, ale z obsługą tymczasową przystanków: „Zabrze Curie-Skłodowskiej” i „Zabrze Multikino”. Godziny odjazdów wymienionych linii pozostaną bez zmian.

W dniu 28 września 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 zostanie wstrzymany ruchu tramwajowy na odcinku ul. Wolności od skrzyżowania z ul. Średnią do skrzyżowania z ul. Torową.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ala

    12:25 i trasy nadal nie przejezdne; pół godziny bujania się po mieście po objazdach, meh

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.