Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Ratownicy zostali pobici podczas udzielania pomocy 18-letniej pacjentce

  • Dodano: 2023-04-29 16:30

Kolejne pobicie medyków. W piątek, 28 kwietnia, ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego, którzy zostali wezwani do 18-latki z Zabrza, zostali pobici.

Ratownicy zostali pobici podczas udzielania pomocy pacjentce

Jak podało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, ZRM w Zabrzu został wezwany do 18-latki, u której wystąpiły drgawki. 

- Na miejscu 6 znajomych, których zachowanie wskazywało, że byli pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. W ambulansie pacjentka się przebudziła, zaczęła kopać po karetce oraz wyzywać ratowników. Ratownicy byli kopani po twarzy, uderzani i drapani. Pacjentce wtórowali także zgromadzeni wokół karetki znajomi – czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Finalnie, ratownicy obezwładnili pacjentkę, a następnie wezwali policję.

- Matka pacjentki, która również zachowywała się roszczeniowo i agresywnie w stosunku do ratowników, nie wyraziła zgody na przewiezienie córki do szpitala – dodaje przedstawiciel WPR.

Na początku kwietnia ratownicy zostali pobici w Rudzie Śląskiej

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło 8 kwietnia w Rudzie Śląskiej. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach poinformowało, że podczas nocnego dyżury jeden z zespołów ratownictwa medycznego z Rudy Śląskiej został zaatakowany przez pacjenta oraz jego żonę. Jak ustalono, agresorzy działali pod wpływem alkoholu.  

- Ratownik medyczny został 4-krotnie uderzony pięścią w staw kolanowy oraz udo, a pielęgniarka kopnięta w plecy. W kierunku ratownika były używane groźby pozbawienia życia – podało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Sprawę zgłoszono policji. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, zatrzymali wspomnianego pacjenta oraz jego żonę.

- Na całe szczęście personel medyczny nie wymagał interwencji medycznej  - podkreślili w komunikacie przedstawiciele Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.


Źródło: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Redakcja

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wojtek z Zabrza

    Mogli wywalić [...]iarę z karetki i tyle , obciążyć ją dodatkowo za bezpodstawne wezwanie karetki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również