Wiadomości z Zabrza

Zabrze pozyskało środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

  • Dodano: 2020-12-14 08:15, aktualizacja: 2020-12-14 06:47

Miasto Zabrze, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozyskało dodatkowe środki na realizację nst. projektów: termomodernizacja Przedszkola nr 29 przy ul. Paderewskiego 5 w Zabrzu, modernizacja i rozbudowa Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, budowa drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. M. Hubera, budowa drogi przy ul. Wosia oraz budowa miejsc postojowych w rejonie ul. W. Reymonta.

Środki przyznano w ramach kolejnego etapu realizacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do województwa śląskiego trafi z budżetu państwa w sumie 1 240 945 181,35 zł. To nie koniec, bo juz wkrótce ogłoszony zostanie drugi nabór w części konkursowej.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.