Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Poszukiwany i jego nastoletni kolega zatrzymani za posiadanie narkotyków

  • Dodano: 2019-07-17 10:45

Policjanci z III komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Jeden z nich dodatkowo poszukiwany był nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia wyrok za alimenty. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 50 działek dilerskich marihuany i prawie 500 porcji amfetaminy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na zabrzańskim osiedlu Zandka

Dzielnicowi z III komisariatu ustalili, że w jednym z mieszkań ukrywa się mężczyzna, który decyzją zabrzańskiego sądu ma być zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. Za niealimentację mężczyzną został skazany na 5 miesięcy więzienia. Mając świadomość, że poszukiwany będzie chciał uniknąć zatrzymania i może próbować uciekać, dzielnicowi wezwali policyjny patrol interwencyjny, który zabezpieczał teren wokół budynku. Kiedy weszli do mieszkania, w kuchni przebywało trzech mężczyzn, a kolejnych dwóch ukryło się w pokoju. Jednym z nich był poszukiwany 44-latek. W trakcie policyjnych czynności policjanci znaleźli w mieszkaniu narkotyki należące do poszukiwanego mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli ponad 45 działek dilerskich marihuany i prawie 500 porcji amfetaminy. Kolejne narkotyki ujawniono w kieszeni drugiego mężczyzny, który ukrywał się wraz z poszukiwanym w pokoju. U 17-latka zabezpieczono kilka działek dilerskich marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie

Starszy z nich, który był poszukiwany do obycia kary za nie płacenie alimentów już został osadzony w zakładzie karnym. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu dodatkowo kara do 10 lat więzienia. Młodszy z zatrzymanych również przyznał się do winy. Jemu grozi kara do 3 lat wiezienia. Czynności w sprawach trwają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.