Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Podawał się za pracownika wodociągów. Seniorka straciła swoje oszczędności

  • Dodano: 2024-02-26 08:30, aktualizacja: 2024-02-26 09:00

Policjanci szukają oszusta, który podając się za pracownika wodociągów, pod pretekstem sprawdzenia instalacji okradł 90-letnią zabrzankę. Seniorka straciła swoje oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Fałszywy pracownik wodociągów oszukał seniorkę

W czwartek do 90-latki, który mieszka w zabrzańskiej Helence, przyszedł mężczyzna. Podawał się za pracownika wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia instalacji wszedł do mieszkania. Oszust dał też seniorce banknot i poprosił o jego rozmienienie. W ten sposób dowiedział się, gdzie trzyma pieniądze. Następnie poprosił 90-latkę o odkręcenie wody w łazience, po czy wykorzystując nieuwagę, zabrał wszystkie oszczędności seniorki. W wyniku tej kradzieży kobieta straciła ponad 16000 złotych. Gdy zorientowała się, że został okradziony, zadzwoniła do swojej córki, która powiadomiła policjantów. Wyjaśnianiem sprawy i ustalaniem sprawcy zajmują się policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu.

Mundurowi ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań obcych

Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.

Mundurowi ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również