Wiadomości z Zabrza

Zabrze na Światowej Konferencji Urban Future

  • Dodano: 2018-03-01 07:45, aktualizacja: 2018-03-01 20:47

Wczoraj w Wiedniu rozpoczęła się Światowa Konferencja Urban Future, która jest jednym z największych wydarzeń w Europie skierowanych do decydentów i ekspertów z całego świata, którzy są inicjatorami zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju miast. W obradach udział wzięła m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Światowa Konferencja Urban Future, która odbywa się w Wiedniu w dniach od 28 lutego do 2 marca, jest jednym z największych na świecie spotkań ludzi zmieniających miasta. Dzięki 400 miastom uczestniczącym, 200 prelegentom i ponad 50 dyskusjom i forom roboczym, konferencja przeanalizuje bieżące wyzwania stojące przed miastami przyszłości i zaprezentuje przykłady najlepszych praktyk.

Na konferencji Urban Future spotykają się burmistrzowie, architekci, eksperci ds. transportu, planiści miejscy, naukowcy, menedżerowie ds. zrównoważonego rozwoju, przedstawiciele start-up’ów, ekolodzy, eksperci ds. innowacji i in. Co ich łączy? Zaangażowanie, innowacyjne myślenie i pasja do realizacji pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju miast, które są przyjazne mieszkańcom.

Ponad 3 tys. liderów rozwoju miejskiego, którzy wezmą udział w wydarzeniu, uczestniczyć będzie w 56 zaplanowanych sesjach, które dadzą im możliwość wymiany poglądów oraz doświadczeń dotyczących rozwoju miast w obszarach autonomicznej komunikacji publicznej, strategii zrównoważonego planowania, ochrony klimatu i nowoczesnych zeroemisyjnych źródeł energii oraz społecznych aspektów miast inteligentnych.

W ramach konferencji zaplanowano serię wizyt studyjnych w obszarach rozwoju miejskiego, zrównoważonego budownictwa mieszkalnego, mobilności oraz innowacyjnych przestrzeni pracy, które w rzeczywistych warunkach pozwalają na testowanie najnowszych rozwiązań i dostosowywania ich do dynamicznie zmieniającej się miejskiej rzeczywistości.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej https://www.urban-future.org/

Zabrze na Światowej Konferencji Urban Future

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również