Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Groźny wypadek z udziałem motocyklisty

  • Dodano: 2022-04-21 16:00

Do wypadku doszło 19 kwietnia po południu na wiadukcie nad A4 w dzielnicy Kończyce. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia i wyjaśniają obecnie wszelkie okoliczności tego wypadku.

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty

Do wypadku z udziałem 38-letniego motocyklisty doszło o godzinie 18.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wjeżdżający na wiadukt na ulicy Chudowskiej od strony Chudowa, 38-letni kierujący samochodem osobowym audi, chciał zjechać na autostradę w kierunku Wrocławia. W trakcie skrętu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prosto 38-letniemu kierującemu motocyklem kawasaki i doprowadził do zderzenia. Wyniku wypadku motocyklista trafił do szpitala z licznymi złamaniami kończyn dolnych oraz ogólnymi obrażeniami ciała.

Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa

W związku z tym zdarzeniem policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

- Apelujemy do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę. Użytkownicy samochodów natomiast przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy, muszą za każdym razem dobrze się rozglądnąć oraz spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obie strony mają oczywiście obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania - czytamy na stronie KMP Zabrze.

Motocykliści przez najbliższych kilka miesięcy będą obecni na drogach. Pamiętajmy, aby z ładnej pogody i wolnego czasu korzystać w sposób niezagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również