Wiadomości z Zabrza

Zabrze dumne z sukcesu piłkarek nożnych! [FOTO]

  • Dodano: 2024-06-06 14:00

W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza, na zaproszenie prezydentki Zabrza Agnieszki Rupniewskiej, gościła dzisiaj drużyna piłkarek nożnych KKS-u Górnika Zabrze. Drużyna trenowana przez Barbarę Żelichowską i Agnieszkę Pluskotę zakończyła sezon 2023/2024 na zaszczytnym miejscu lidera III ligi kobiet z 34 punktami. Tym samym Trójkolorowe wywalczyły awans do II ligi. Już przed ostatnią kolejką rozgrywek pewne było, że piłkarki przejdą szczebel wyżej, mimo to zawodniczki w ostatnim meczu sezonu zagrały z wielką motywacją i pasją przywożąc remis z Oławy.

Awans do II ligi

Piłkarkom pogratulowali dzisiaj osobiście prezydentka Zabrza Agnieszka Rupniewska oraz zastępca prezydentki Zabrza Tomasz Olichwer.

– Cieszę się, że grając z herbem Górnika Zabrze na piersi tak wspaniale reprezentujecie nasze miasto – powiedziała podczas spotkania prezydentka Zabrza. 

– Cenne jest również, że promujecie kobiecy sport zespołowy, który nie jest jeszcze tak popularny. Życzę wielu sukcesów na boisku, satysfakcjonujących wyników, a także dumy z osiągnięć. Wierzę, że kolejny sezon, już w II lidze, przyniesie zarówno Wam, jak i kibicom wiele emocji i radości – dodała prezydentka.

Jak prezentuje się bilans bardzo udanego sezonu? Zabrzanki zdobyły 34 punkty, na które złożyło się 11 zwycięstw i 1 remis. Do tego zespół zanotował 4 porażki. Ważne, że Górnik udowodnił swoją wyższość nad rywalkami do awansu w bezpośrednich starciach. Trójkolorowe dwukrotnie pokonały drugi w tabeli Mitech Żywiec (w tym 3:0 na wyjeździe), a ze wspomnianą Oławą u siebie pewnie wygrały. 

W przyszłym sezonie zespół będzie rywalizował w II lidze, która podzielona jest na dwie grupy. Rywalkami zabrzanek w grupie południowej będą takie zespoły jak Czarni II Sosnowiec, MKS Myszków, Unia Lublin, czy Wanda Kraków. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również