Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Biskupice zyskają nową drogę

  • Dodano: 2024-04-11 08:45, aktualizacja: 2024-04-11 09:02

Wczoraj, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Biskupicach, podpisana została umowa na budowę łącznika ul. Kossaka z ul. Drzymały. Jest to pierwsza inwestycja w ramach projektu pn. „Budowa i przebudowa dróg lokalnych w Biskupicach z podziałem na części”, na którego realizację miasto pozyskało ponad 750 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Podpisanie umowy na budowę łącznika ul. Kossaka z ul. Drzymały w Biskupicach

W uroczystym podpisaniu umowy wzięła udział prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes Miejskiego Zarządu Dróg Danuta Bochyńska-Podloch, prezes zarządu FIL-BUD Sp.  z o.o. Zbigniew Ziarkowski, przedstawiciele Rady Dzielnicy Biskupice oraz mieszkańcy.

W ramach inwestycji pn. „Budowa i przebudowa dróg lokalnych w Biskupicach z podziałem na części. Część 1- Budowa  łącznika ul. Kossaka z ul. Drzymały” powstanie nowy odcinek jezdni, który połączy ulicę Kossaka – od skrzyżowania z ul. Puszkina – z ulicą Drzymały. Droga zostanie wyposażona w nowoczesne oświetlenie LED, odwodnienie, chodnik oraz dziewięć miejsc postojowych. Ponadto wybudowany zostanie nowy chodnik, wraz z oświetleniem, do parkingu szpitalnego.

Wartość inwestycji

Wartość całej inwestycji to 1.283.093,10 zł brutto, w tym 750.468,95 zł to kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z umową inwestycja zostanie zrealizowana w terminie do
6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, tj. do 9 października 2024 roku.

Zabrze: Biskupice zyskają nową drogę / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również