Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Akcja "Maseczka w miasto" dobiegła końca

  • Dodano: 2020-06-16 08:45, aktualizacja: 2020-06-16 08:50

Po ponad miesiącu trwania, zakończyła się Akcja „Maseczka w miasto”, której organizatorem było Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a zabrzańskie instytucje i społecznicy czynnie ją wspierali.


Gdy przestrzenie podziemnych obiektów pozostawały zamknięte, a media obiegały informacje i poszerzającej się pandemii, pracownice Muzeum, na co dzień zajmujące się obsługą ruchu turystycznego, zasiadły do maszyn i niemal miesiąc dzielnie szyły maseczki ochronne. Autobus, normalnie przewożący turystów i gości, zmienił się maseczkobus, w którym pracownicy MGW przemierzali dzielnice Zabrza, ale także inne miasta - Tychy, Żory, Chorzów i Jastrzębie- Zdrój.

Dzięki akcji rozdano prawie 10 tysięcy sztuk maseczek ochronnych. Na ich uszycie zużyto 485 mb. materiału.

Dziękujemy firmom i podmiotom, a także mieszkańcom Zabrza za przekazane materiały, z których powstawały kolejne partie maseczek. Dziękujemy także organom miasta i samorządu województwa śląskiego, którzy wspierali akcję, tak, aby pomóc jak największej ilości osób. Udało się, a każda kolejna edycja akcji cieszyła się sporym zainteresowaniem - komentuje Bartłomiej Szewczyk, dyrektor MGW w Zabrzu.  

Maseczkobus wyjechał na ulice naszego miasta dziesięć razy, a poza granice Zabrza - cztery. Organizatorzy akcji spędzili z mieszkańcami łącznie dwanaście godzin i rozdali 9.700 maseczek wielokrotnego użytku.

W akcję zaangażowanych było kilkunastu pracowników zabrzańskiego MGW, a szczególne podziękowania należą się naszej wspaniałej szóstce, dziewczynom które wszystkie metry bieżące materiału przekuły, a raczej przeszyły, w tak potrzebne nam wszystkim maseczki ochronne. Najbardziej cieszy jednak fakt iż Muzeum przy wsparciu Miasta Zabrze, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz wielu zaangażowanych partnerów mogło pomóc, bo solidarność i wspólna pomoc w tych trudnych czasach są najważniejsze - dopowiada Barłomiej Szewczyk.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.