Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska drogówka podsumowała długi weekend

  • Dodano: 2020-06-16 08:45, aktualizacja: 2020-06-16 08:54

Tegoroczny czerwcowy długi weekend już za nami. Duża ilość wolnych dni sprzyjała wyjazdom poza miasto, jednak większa ilość wyjazdów to także zwiększony ruch na drogach a co za tym idzie możliwość wystąpienia większego zagrożenia. Niestety miniony weekend był pracowity dla policjantów zabrzańskiej drogówki. W jego trakcie zabrzańscy policjanci odnotowali łącznie 19 kolizji i 3 wypadki drogowe, w tym jeden śmiertelny.


Trzy wypadki drogowe w tym jeden śmiertelny to bilans długiego czerwcowego weekendu na zabrzańskich drogach. Pierwszy z wypadków to potrącenie 70-letniej kobiety na ulicy Chrobrego, gdzie 74-letni kierujący samochodem ford, wykonując manewr cofania, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w 70-latke, w wyniku czego doznała ona urazu nogi.

Drugi z wypadków miał miejsce na ulicy Chudowskiej, gdzie 23-letni kierujący samochodem mercedes, wykonując manewr skrętu w lewo przy zjeździe na A4, nie udzielił pierwszeństwa 34-letniemu motorowerzyście, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem doznał urazu klatki piersiowej.

Trzeci z wypadków to wypadek śmiertelny, który miał miejsce w sobotę około godziny 22.00 na ulicy Tarnopolskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 60-letni mężczyzna, idąc chodnikiem, miał zachwiać się i wejść na jezdnię wprost pod najeżdżający samochód osobowy marki ford, którym kierował 40-letni mieszkaniec Zabrza. 60-latek zmarł na miejscu pomimo przeprowadzonej reanimacji.

W trakcie tego weekendu na zabrzańskich drogach nie zabrakło też nietrzeźwych kierowców. Łącznie w trakcie weekendu policjanci drogówki zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i jedną osobę, która kierowała samochodem w stanie po użyciu alkoholu, a dodatkowo miała orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo jeden z nietrzeźwych kierujących, 31-latek spowodował kolizję drogową, która miała miejsce na ulicy Korczoka, gdzie w niedzielę krótko przed godziną 22.00 kierując audi A6 i mając w organizmie blisko 1,5 promila, nie opanował swojego samochodu na zakręcie, przez co uderzył w wiadukt kolejowy i dachował.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Szczególnie uważać trzeba w miejscach gorzej oświetlonych, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.