Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci wspólnie z żołnierzami pilnują przejść granicznych

  • Dodano: 2020-03-18 09:30

Od 15 do 24 marca 2020 r. przywrócono tymczasowo kontrole na granicach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, wspólnie z żołnierzami, są obecni na przejściach, które zostały zamknięte.

Służący tam policjanci uniemożliwiają wjazd na teren Polski zamkniętym przejściem granicznym oraz informują osoby o innych, otwartych przejściach. Jest to kolejne z zadań, jakie zabrzańscy policjanci realizują w ramach walki z epidemią COVID-19.


Od wtorku zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspólnie z żołnierzami, pilnują wyznaczonych przejść granicznych w naszym województwie. Każdorazowo mundurowi z Zabrza służbę zaczynają w swojej jednostce, po czym jadą na wyznaczone przejścia graniczne na południowej granicy naszego państwa. Czas pełnienia służby na punktach to 8 godzin. Po tym czasie wracają do jednostek, aby zakończyć służbę. Tymczasowo przywrócona kontrola na granicach wymaga, aby przejścia, które zostały zamknięte, były pilnowane 24 godziny na dobę. Wspierając Straż Graniczną w jej zadaniach, zabrzańscy policjanci walczą z epidemią COVID-19.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.