Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

  • Dodano: 2020-02-07 10:00

Zabrzańscy dzielnicowi wykorzystują każdą okazję do spotkania się z mieszkańcami naszego miasta.

Odwiedzają kluby seniora, domy opieki społecznej i stowarzyszenia działkowców. Są wszędzie tam, gdzie ich obecność przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa. W trakcie spotkań w szczególności skupiają się na osobach starszych, gdyż właśnie seniorzy są grupą narażoną na działanie oszustów, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność.

W ostatnim czasie Dzielnicowy asp.szt. Sławomir Dążałowicz brał udział w  spotkaniu z Zarządem Ogródków Działkowych ROD im.M.C.Skłodowskiej przy ul.Gdańskiej. Z kolei Dzielnicowa sierż. szt. Iwona Nadolska odwiedziła  Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Zabrzu. Podczas spotkań dzielnicowi omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, przedstawili sposoby działania oszustów, wspomniano również o aplikacji moja komenda i Krajowej Mapie Zagrożeń. 

Pamiętajmy, że im większa jest świadomość seniorów dotycząca zagrożeń, tym większe prawdopodobieństwo, że nie dają się oni „nabrać” na legendy przestępców. Policjanci poruszyli w rozmowach także kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.