Wiadomości z Zabrza

Zabezpiecz mieszkanie przed feriami zimowymi. Zabrzańscy policjanci radzą

  • Dodano: 2019-02-08 11:00

Ferie zimowe na śląsku rozpoczynają się już w poniedziałek, ale w praktyce to dziś ostatni raz uczniowie idą do szkoły.

Niektórzy okres urlopowy spędzą w mieście, jednak dla tych którzy wyjeżdżają z dala od domu przygotowaliśmy kilka porad, jak nie paść ofiarą złodzieja.

Ferie to jeden z najlepszych okresów dla złodziei w roku

Udając się na zimowy wypoczynek, często nie zdajemy sobie sprawy jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie mieszkania, gdyż te pozostawione na kilka dni bez opieki może stać się łatwym celem potencjalnego włamywacza. By ograniczyć to ryzyko w pierwszej kolejności warto poprosić zaufaną osobę by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem, pozostawiając jej numer telefonu, pod którym w każdej chwili będzie mogła się z nami skontaktować. Dobrym rozwiązaniem są też programatory czasowe, dzięki którym w różnych porach dnia w mieszkaniu zapala się światło, co stwarza pozory obecności domowników. Warto też zwrócić uwagę na to, by w naszej skrzynce pocztowej nie nagromadził się nadmiar makulatury. To znak dla złodzieja, że mieszkanie lub dom stoją puste.

Ważne jest także dokładne sprawdzenie okien oraz drzwi czy przypadkiem nie pozostawiliśmy ich otwartych. Zakręćmy zawory z wodą i gazem, gdyż niespodziewana awaria podczas naszej nieobecności może skutkować nawet utratą dorobku całego życia. Starajmy się informować o naszym wyjeździe jak najmniejszą liczbę osób. Unikajmy także wrzucania zdjęć czy postów z wakacji na media społecznościowe w trakcie ich trwania. Nigdy nie mamy pewności kto może z takich informacji skorzystać.

Apelujemy także do tych osób, które pozostają na okres ferii w swoich domach

Nie bagatelizujmy podejrzanych zachowań osób kręcących się w pobliżu lokali mieszkalnych naszych sąsiadów. Jeżeli mamy podejrzenie, że może dojść do prób włamania poinformujmy o tym niezwłocznie policję.

Odpowiednie zabezpieczenie naszego mieszkania może w znacznym stopniu ochronić nas przed niechcianymi zdarzeniami, ale przede wszystkim zapewni nam spokój i odpowiednie warunki do właściwego odpoczynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również