Wiadomości z Zabrza

Za nami wernisaż wystawy "Zabrze. Oczami młodych"

  • Dodano: 2022-12-01 07:45, aktualizacja: 2022-12-01 07:51

We wtorek 29 listopada w Łaźni Łańcuszkowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbył się uroczysty wernisaż wystawy przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu. Wystawa „Zabrze. Oczami młodych” powstała w 100. rocznicę nadania praw miejskich Zabrzu i w ten sposób wpisała się w całoroczne obchody tego wydarzenia w mieście.

Wystawa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu Katarzyna Weber-Radzimska, a także rodzice i przyjaciele młodych artystów.

Wystawa była finałem projektu, który młodzież zaczęła realizować w październiku. Wcześniej brali udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotografów, specjalistów od reklamy i copywritingu. Młodzież wyruszyła także w miasto wybierając miejsca bądź ludzi, którzy dla autorów późniejszych prac byli wyjątkowo ważni. Kluczowe było też zatytułowanie zdjęć, bo w tym projekcie obraz miał korespondować ze słowem.

Na wystawie możemy zobaczyć Zabrze z nowej perspektywy, przez pryzmat odczuć i doświadczeń młodych mieszkańców. Od dziś można ją oglądać w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu przy ul. Wolności 323.

Za nami wernisaż wystawy "Zabrze. Oczami młodych"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również