Wiadomości z Zabrza

Za nami spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

  • Dodano: 2022-05-16 06:30, aktualizacja: 2022-05-16 07:28

W Klubie Biznesowym Areny Zabrze odbyło się spotkanie pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu oraz jej przyjaciół i sympatyków z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodziliśmy 8 maja.

W wydarzeniu udział wzięli m. in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu Tomasz Iwasiów, dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach prof. Zbigniew Kadłubek, przewodnicząca Śląskiego Okręgu Związku Bibliotekarzy Polskich Magdalena Gomułka, przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa w Zabrzu Dariusz Waleriański, fotograf Arkadiusz Gola oraz prof. Marian Oslislo.

Spotkanie rozpoczęło się wyświetleniem filmu, który podsumował działalność MBP w Zabrzu w ostatnich dwóch latach, wyjątkowych ze względu na epidemię COVID-19. Mimo niesprzyjających warunków biblioteka prężnie pracowała i zrealizowała wiele wartościowych projektów, które cieszyły się ogromną popularnością. Najlepiej świadczą tym przytoczone statystyki za rok 2020 i 2021:

  • 37 513 czytelników
  • 261 834 odwiedzin biblioteki
  • 671 163 wypożyczeń książek
  • 2159 zorganizowanych wydarzeń
  • 16 553 uczestników eventów

Podczas uroczystości uhonorowano wyróżniających się pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także zaproszonych gości – Arkadiusza Golę, Dariusza Waleriańskiego oraz prof. Mariana Oslislo, którzy za swoją aktywność otrzymali dyplom Przyjaciela Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Liczne gratulacje i słowa uznania za działalność biblioteki zostały złożone na ręce dyrektora Tomasza Iwasiowa. Za sprawną i profesjonalną współpracę podziękowała m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Flak, dyrektor Miejskiego Ogrodu Botanicznego Agnieszka Zawisza-Raszka oraz naczelnicy poszczególnych Wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu: Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Dorota Szatters, Oświaty – Ewa Wolnica oraz Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej – Czesława Winecka.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego poprzednie dwa lata działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej, której pracownicy, pełni zaangażowania i pasji, z powodzeniem przekazują miłość do książek mieszkańcom Zabrza.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.