Wiadomości z Zabrza

Za nami IX Zabrzańskie Dni Neurologii

  • Dodano: 2023-02-14 07:30, aktualizacja: 2023-02-14 07:42

W ub. piątek zainaugurowana została w naszym mieście IX edycja Zabrzańskich Dni Neurologii. Dwudniowa konferencja odbywała się zarówno stacjonarnie, jak i w formule internetowej. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z portalem Medycyna Praktyczna. W trakcie tych dwóch dni można było wziąć udział w ciekawych wykładach, a także zadać na żywo pytania specjalistom.

IX Zabrzańskie Dni Neurologii

W otwarciu tegorocznej edycji Zabrzańskich Dni Neurologii uczestniczyli m.in.: zastępca prezydenta miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Marek Gzik. Otwarcie konferencji poprowadziła profesor badawczo-dydaktyczna, kierownik katedry i kliniki Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Monika Adamczyk-Sowa.

W programie IX Zabrzańskich Dni Neurologii znalazły się m.in. nst. propozycje: Ścieżka pacjenta z migrenowymi bólami głowy – od lekarza rodzinnego do programu lekowego leczenia migreny, bóle głowy – od diagnostyki do najnowszych terapii, aktualne rekomendacje dotyczące diagnostyki i różnicowania bólów głowy, leki biorównoważne i generyczne w terapii SM – czy czeka nas przełom?

W trakcie wydarzenia prezentowane były najnowsze doniesienia z 2022 roku, zarówno dotyczące leczenia, jak i rekomendacji diagnostycznych w najważniejszych jednostkach chorobowych neurologii. Rozmawiano też m.in. nt. nowego programu leczenia migreny i stwardnienia rozsianego, zaburzeń snu, bóli głowy i kręgosłupa.

IX Zabrzańskie Dni Neurologii honorowym patronatem objęli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Tomasz Szczepański, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Stanisława Szyszko oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

Za nami IX Zabrzańskie Dni Neurologii

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również