Wiadomości z Zabrza

Za nami Dzień Dziecka na Arenie Zabrze

  • Dodano: 2021-06-01 07:15, aktualizacja: 2021-06-01 07:30

Animacje, zjeżdżalnie, trampoliny i dmuchańce, stanowiska gier, zabaw i malowania twarzy – to tylko część atrakcji, jakie czekały na Arenie Zabrze na najmłodszych w ostatnią sobotę.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka na kilkugodzinną imprezę zaprosiła całe rodziny spółka Arena Zabrze. Dzieciaki zabawiały także klubowe maskotki czternastokrotnych mistrzów Polski. Nie zabrakło muzyki – zagrał zespół Meinusch Project, a także degustacji przysmaków.

Dzień Dziecka na Arenie Zabrze miał oczywiście w dużej mierze charakter sportowy. Nie zabrakło piłkarskiego turnieju dla Akademii Górnika, a jednym z punktów sobotniego wydarzenia był mecz III ligi, w którym rezerwy Górnika zagrały z Pniówkiem Pawłowice. Wygrana młodych piłkarzy z Zabrza była prawdziwą wisienką na torcie udanej imprezy. 

Odbył się też turniej minitenisa, rajd rowerowy i rodzinny nordic walking.

Chętni mogli też zagrać w szachy z arcymistrzem w ramach wielkiej symultany – Jakubem Seemanem z klubu Szach-Mat Zabrze. W zawodach wzięło udział 27 zawodników, spośród których tylko jeden zawodnik “wyszarpał” remis. 

Nagrody dla niemal 300 młodych zawodników Akademii Górnika wręczała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezydent Krzysztof Lewandowski oraz prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również