Wiadomości z Zabrza

Za nami Dzień Dziecka na Arenie Zabrze

  • Dodano: 2021-06-01 07:15, aktualizacja: 2021-06-01 07:30

Animacje, zjeżdżalnie, trampoliny i dmuchańce, stanowiska gier, zabaw i malowania twarzy – to tylko część atrakcji, jakie czekały na Arenie Zabrze na najmłodszych w ostatnią sobotę.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka na kilkugodzinną imprezę zaprosiła całe rodziny spółka Arena Zabrze. Dzieciaki zabawiały także klubowe maskotki czternastokrotnych mistrzów Polski. Nie zabrakło muzyki – zagrał zespół Meinusch Project, a także degustacji przysmaków.

Dzień Dziecka na Arenie Zabrze miał oczywiście w dużej mierze charakter sportowy. Nie zabrakło piłkarskiego turnieju dla Akademii Górnika, a jednym z punktów sobotniego wydarzenia był mecz III ligi, w którym rezerwy Górnika zagrały z Pniówkiem Pawłowice. Wygrana młodych piłkarzy z Zabrza była prawdziwą wisienką na torcie udanej imprezy. 

Odbył się też turniej minitenisa, rajd rowerowy i rodzinny nordic walking.

Chętni mogli też zagrać w szachy z arcymistrzem w ramach wielkiej symultany – Jakubem Seemanem z klubu Szach-Mat Zabrze. W zawodach wzięło udział 27 zawodników, spośród których tylko jeden zawodnik “wyszarpał” remis. 

Nagrody dla niemal 300 młodych zawodników Akademii Górnika wręczała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezydent Krzysztof Lewandowski oraz prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.