Wiadomości z Zabrza

Za nami 8. urodziny Radia Silesia w Zabrzu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-28 09:45

8. urodziny obchodziło w ub. sobotę Radio Silesia. Świętowanie kolejnej rocznicy istnienia radiostacji było tradycyjnie okazją do oficjalnego otwarcia sezonu na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Z okazji 7. urodzin Radia Silesia od 10.00 na Placu Teatralnym działało studio plenerowe. W programie imprezy znalazło się wiele koncertów artystów, których na co dzień można posłuchać na antenie radia.

Dzięki pięknej pogodzie dopisała frekwencja, a fani Radia Silesia mogli nie tylko porozmawiać ze swoimi ulubionymi prezenterami, ale również spędzić kilka chwil z ulubionymi artystami.

W obchodach rocznicy działalności radia udział wzięli m.in.: prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik, prezes radia Arkadiusz Hołda oraz dyrektor stacji Wojciech Kania.

– Gratuluję przyjętej linii programowej, w której znajduje się miejsce zarówno dla twórczości śląskich wykonawców i promowania regionalnych tradycji, jak również ważnych tematów dla Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na  uznanie zasługują także audycje, które utrwalają „śląską godkę” w świadomości starszych pokoleń mieszkańców województwa, młodszych zaś edukują.Cieszę się, że Radio Silesia zakorzeniło się w Zabrzu – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. – Sympatię i uznanie słuchaczy zyskało dzięki stylowi, w jakim prezentuje ekonomiczno-gospodarczy i społeczny krajobraz naszego regionu. Na podkreślenie zasługuje, że Radio Silesia jest blisko spraw Ślązaków i Śląska, kultywuje gwarę oraz tradycje regionalne, promuje ludzi z pasją, oddanych pracy na rzecz dobra publicznego, a zarazem realizujących swoje marzenia – dodała prezydent Zabrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.