Wiadomości z Zabrza

Za nami 13. Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Motoserce"

  • Dodano: 2021-09-21 08:00, aktualizacja: 2021-09-21 13:35

W ubiegłą sobotę, w ramach 13. Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Motoserce” ulicami Zabrza przejechała wielka parada z udziałem 150 motocykli.

Motocykliści z wielkim sercem

Na mecie w Parku12C na uczestników czekały punkty gastronomiczne, wiaty grillowe, stoiska promocyjne i sprzedażowe. W postindustrialnej przestrzeni wystąpiła Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a dla miłośników mocnego brzmienia zagrały zespoły rockowe: 418, As Night Falls, Californian oraz Alcoholica.  Z dużym zainteresowaniem spotkała się też coroczna akcja krwiodawstwa.

– Cieszę się, że ponownie Motoserce zagościło w Zabrzu, mieście nauki i medycyny, a zebrana tego dnia krew trafi do najbardziej potrzebujących – mówiła w trakcie wydarzenia wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba.

Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych jest imprezą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Mogą w niej wziąć udział członkowie i sympatycy klubów motocyklowych, motocykliści, posiadacze skuterów, wszyscy użytkownicy dróg i piesi. Dotychczas w ramach akcji zebrano ponad 30 tys. litrów oddanej honorowo krwi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.