Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

XII Festiwal Kwiatów - w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

  • Dodano: 2018-06-27 09:30

Już po raz dwunasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu zagościł Festiwal Kwiatów. To coroczne spotkanie
z naturą, sztuką i pięknem.


Jak co roku, tak i tym razem, organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. W programie dwudniowej imprezy  znalazły się się m.in. warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie, wikliniarskie i in. Nie zabrakło ciekawych wykładów i prelekcji, m.in.  "Kolorowe byliny do każdego ogrodu". Dużym  zainteresowaniem  cieszyły się  plenerowe szachy, warsztaty i zajęcia techniczno-plastyczne dla dzieci, animacje dla najmłodszych, zabawa węglem, malowanie buziek, bańki mydlane, wianki kwiatowe, rodzinne budowanie domków dla ptaków. Miłośnicy ogrodów i kwiatów  wzbogacili swoje kolekcje o nowe rośliny zakupione u licznych wystawców i producentów.

Dodatkową atrakcją dla uczestników XII Festiwalu Kwiatów  była część koncertowa  w której wystąpiły zespoły TUKEJ, ROCK'N'ROLL REBELS, FRELE, BLUE DRAGONFLY I SILESIAN HAMMOND GROUP.

Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówiła w swoim wystąpieniu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W finale XII Festiwalu Kwiatów  brawurowo zagrała Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza, która została nagrodzona gromkimi brawami przez słuchaczy.

XII Festiwal Kwiatów - w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.