Wiadomości z Zabrza

Wystąpienie Prezydent Miasta Zabrze dotyczące uciążliwości zapachowych w mieście

  • Dodano: 2020-09-15 11:00

Z uwagi na wystąpienie w ostatnich dniach intensywnych uciążliwości zapachowych, prezydent Miasta Zabrze po raz kolejny wezwała firmę FCC Polska Sp. z o.o. do natychmiastowego wdrożenia działań zapobiegawczych, które złagodzą występujące uciążliwości.

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi uciążliwości zapachowych, które 10 września, były wyczuwalne na znacznym obszarze miasta Zabrze, wnosimy po raz kolejny o jak najszybsze rozwiązanie problemu uciążliwości odorowych. Z uwagi na prognozy pogody, które na najbliższe dni przewidują duże różnice temperatur nawet do 20°C pomiędzy dniem i nocą, bardzo ważne jest prawidłowe funkcjonowanie instalacji do przetwarzania odpadów. Powstałe warunki pogodowe sprzyjać będą szybkiemu rozprzestrzenianiu się uciążliwości zapachowych w powietrzu, co powodować będzie obniżenie komfortu życia w naszym mieście do czego nie możemy dopuścić. 

O powyżej sytuacji zostaje powiadomiony Marszałek Województwa Śląskiego oraz Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    Polityka pani prezydent powodowoduje obniżenizenie komfortu życia mieszkancow Zabrza.

  • Mieszkaniec

    "Do czego nie możemy dopuścić " - smród jest faktem od dawna. To nie jest plan wyborczy - władze już dopuściły do tego,za to podwyżki za wywóz nieczystości są jak najbardziej realne. Kilka dni temu usłyszeliśmy na łamach mediów jakim wspaniałym i tanim jest Nasze miasto. W takiej sytuacji nie powinny być pobierane żadne środki za usługi wywozu nieczystości, a wręcz nałożone wysokie kary. Po drugie - co to jest mycie pojemników na odpady bio i zmieszane? To jest fikcja za którą odpowiedzialna firma kasuje potężne kwoty w skali całego miasta - a nie jest wykonywana.Mieszkańcy powinni złożyć pozew zbiorowy przeciw gminie i firmie - zarzutów moim zdaniem znajdzie się bardzo dużo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.