Wiadomości z Zabrza

Wystąpienie Prezydent Miasta Zabrze dotyczące uciążliwości zapachowych w mieście

  • Dodano: 2020-09-15 11:00

Z uwagi na wystąpienie w ostatnich dniach intensywnych uciążliwości zapachowych, prezydent Miasta Zabrze po raz kolejny wezwała firmę FCC Polska Sp. z o.o. do natychmiastowego wdrożenia działań zapobiegawczych, które złagodzą występujące uciążliwości.

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi uciążliwości zapachowych, które 10 września, były wyczuwalne na znacznym obszarze miasta Zabrze, wnosimy po raz kolejny o jak najszybsze rozwiązanie problemu uciążliwości odorowych. Z uwagi na prognozy pogody, które na najbliższe dni przewidują duże różnice temperatur nawet do 20°C pomiędzy dniem i nocą, bardzo ważne jest prawidłowe funkcjonowanie instalacji do przetwarzania odpadów. Powstałe warunki pogodowe sprzyjać będą szybkiemu rozprzestrzenianiu się uciążliwości zapachowych w powietrzu, co powodować będzie obniżenie komfortu życia w naszym mieście do czego nie możemy dopuścić. 

O powyżej sytuacji zostaje powiadomiony Marszałek Województwa Śląskiego oraz Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    Polityka pani prezydent powodowoduje obniżenizenie komfortu życia mieszkancow Zabrza.

  • Mieszkaniec

    "Do czego nie możemy dopuścić " - smród jest faktem od dawna. To nie jest plan wyborczy - władze już dopuściły do tego,za to podwyżki za wywóz nieczystości są jak najbardziej realne. Kilka dni temu usłyszeliśmy na łamach mediów jakim wspaniałym i tanim jest Nasze miasto. W takiej sytuacji nie powinny być pobierane żadne środki za usługi wywozu nieczystości, a wręcz nałożone wysokie kary. Po drugie - co to jest mycie pojemników na odpady bio i zmieszane? To jest fikcja za którą odpowiedzialna firma kasuje potężne kwoty w skali całego miasta - a nie jest wykonywana.Mieszkańcy powinni złożyć pozew zbiorowy przeciw gminie i firmie - zarzutów moim zdaniem znajdzie się bardzo dużo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.