Wiadomości z Zabrza

Wybory już 2 niedzielę! LISTY KANDYDATÓW

  • Dodano: 2018-10-19 08:15, aktualizacja: 2018-12-11 22:12

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne wybory samorządowe, które zadecydują o tym, w jakim kierunku będzie zmierzać rozwój naszego miasta. Raz jeszcze przypominamy na kogo można głosować w najbliższą niedzielę.

Kandydatów i ich listy wyborcze prezentujemy w porządku alfabetycznym. Przy wszystkich nazwiskach kandydatów na urząd prezydenta publikujemy także listy osób, które starają się o miejsce w Radzie Miasta.


Kandydat na prezydenta: Borys Borówka


Komitet: Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 1:

1. Sebastian Markisch
2. Krzysztof Ropiak
3. Magdalena Formowicz
4. Dylan Błażejowski
5. Henryk Warmuz
6. Izabela Watoła
7. Teresa Płachta
8. Ryszard Zając


Okręg nr 2:

1. Ferdynand Reiss
2. Marek Król
3. Agnieszka Wojciechowska
4. Piotr Dąbrowski
5. Joanna Wójcikowska
6. Zofia Borówka
7. Krzysztof Malinowski
8. Andrzej Płachta

Okręg nr 3:

1. Adam Ilewski
2. Tomasz Wysiński
3. Grzegorz Turek
4. Marek Banaś
5. Martyna Francikowska
6. Urszula Reiss
7. Maja Cimcioch
8. Stanisław Koniak

Okręg nr 4:

1. Borys Borówka
2. Jerzy Pabis
3. Jolanta Ilewska
4. Aleksander Kryczka
5. Halina Blaszczok
6. Danuta Kubanek
7. Adam Wasilczyk
8. Tomasz Janiszewski


Kandydat na prezydenta: Mirosław Dynak
Komitet: Wolni i Solidarni

Okręg nr 1


1 Krystyna Teresa Wysocka
2 Barbara Jarasz
3 Przemysław Kamil Mielnik
4 Kamil Adrian Myl
5 Beata Elżbieta Byczewska
6 Roman Jan Łuczyc
7 Sabina Aneta Jaśkiewicz
8 Michał Szaraniec


Okręg nr 2

1 Irena Maria Przybysz

2 Katarzyna Alicja Szostak
3 Małgorzata Elżbieta Grychtoł
4 Antoni Bronisław Zagajewski
5 Agnieszka Zdonek
6 Bartosz Maciej Kamieniak
7 Leszek Marczak
8 Iwona Joanna Czenczek

Okręg nr 3

1 Mirosław Stanisław Dynak
2 Anna Joanna Pasieka
3 Łukasz Buchta
4 Wanda Marianna Górny
5 Marek Adam Jóźwiak
6 Magdalena Maria Mielnik
7 Marian Józef Szwarc
8 Stanisław Adam Nosal
9 Maria Wasilewska


Okręg nr 4


1 Elżbieta Regina Kaczmarek-Huber
2 Stanisław Brania
3 Żaneta Wilczek
4 Sławomir Tadeusz Malinowski
5 Justyna Piwowarczyk
6 Zdzisław Wasilewski
7 Mirosław Myl
8 Zbigniew Marian Grychtoł


Kandydat na prezydenta: Łukasz Kowalkowski

Komitet: Kukiz'15


Okręg nr 1

1. Barbara Klucewicz – Kubicka
2. Krzysztof Braun
3. Grzegorz Łebek
4. Ewa Kasprzyk
5. Lidia Łada
6. Adam Krajewski


Okręg nr 2

1 Piotr Tomasz Antczak
2 Zbigniew Kaczkowski
3 Sławomira Ewa Mrozek
4 Krzysztof Wieczorek
5 Andrzej Lech Micor
6 Karolina Ewa Wester
7 Krystian Janusz Łada
8 Magdalena Kaczkowska

Okręg nr 3

1. Alina Kędziorska
2. Monika Berlińska – Kulak
3. Patrycja Markiewicz
4. Sebastian Dziębowski
5. Tomasz Rogala
6. Damian Pniewski
7. Agnieszka Burek
8. Teresa Rogowska


Okręg nr 4

1. Łukasz Kowalkowski
2. Dariusz Chrost
3. Justyna Koszelny
4. Marcin Małolepszy
5. Józef Kardel
6. Natalia Gackowska
7. Anna Ozdarska
8. Michał Kaszuba
9. Jerzy Hubka

Kandydat na prezydenta: Adam Kudzia

Komitet: Zabrze dla Każdego

Okręg nr 1

1 Cyprian Kamil Górski

2 Jakub Jan Zamarlik
3 Anna Katarzyna Żygało
4 Damian Łukasz Woliński
5 Kamila Iwona Bugaj


Okręg nr 2

1 Robert Daniel Kirschniok

2 Marzena Dorota Czaja
3 Mirosław Olejnik
4 Marian Grzegorz Woźny
5 Ewa Bonawenturczyk
6 Katarzyna Łucja Mrozek
7 Anna Maria Sozańska
8 Marian Franciszek Kudzia

Okręg nr 3

1 Łukasz Wysocki

2 Rafał Daniel Kłapouch
3 Robert Sławomir Kowalski
4 Joanna Michalczyk
5 Łukasz Mirosław Wiśniewski
6 Mirosława Małgorzata Kowieska
7 Kamil Krzysztof Werner
8 Ewa Maria Buchała
9 Wiktoria Wojtasik

Okręg nr 4

1 Adam Marian Kudzia
2 Elżbieta Kordowska
3 Daniel Ondycz
4 Paweł Sławomir Skwarek
5 Dawid Zbigniew Konwant
6 Katarzyna Dominika Nowak
7 Jerzy Marek Nowacki
8 Katarzyna Bujak

Kandydat na prezydenta: Krzysztof Malanowski

Komitet wyboczy: Ruch społeczny dla Zabrza

Okręg nr 1

1 Aurelia Knaś
2 Justyna Iwona Konieczna
3 Damian Andrzej Węgliński
4 Renata Maria Gaj
5 Łukasz Paweł Wiącek
6 Sandra Barbara Malanowska
7 Kamil Rafał Wróblewski
8 Franciszek Nieradko

Okręg nr 2

1. Izabela Helena Fojcik-Radomska
2 Jacek Włodzimierz Celak
3 Adam Andrzej Szybko
4 Jan Rączka
5 Maria Pietrysko
6 Iwona Dorota Pagos
7 Ireneusz Franciszek Dymek

Okręg nr  3

1 Michał Gaj-Majkowski
2 Anna Sroka
3 Edward Jan Czarnecki
4 Kornelia Kudlek
5 Szymon Zbigniew Laszek
6 Halina Joanna Tuchalska-Polus


Okręg nr  4.

1 Krzysztof Grzegorz Malanowski
2 Tadeusz Piotr Obrocki
3 Krystyna Irena Kiblerska
4 Małgorzata Cierkosz
5 Ryszard Jerzy Dusza
6 Piotr Franciszek Gaj
7 Magdalena Adrianna Wróblewska

Kandydatka na prezydenta: Małgorzata Mańka-Szulik -

Komitet wyborczy:KKW MMS

Okręg nr 1

1 Joachim Wienchor
2 Katarzyna Barbara Dzióba
3 Janusz Józef Bieniek
4 Barbara Urszula Sowa
5 Monika Maria Burdyszek
6 Ryszard Kumalski
7 Miłosz Czesław Kamieniak
8 Roman Przemysław Szałas


Okręg nr 2

1 Krzysztof Lewandowski

2 Łucja Katarzyna Chrzęstek-Bar
3 Elżbieta Adach
4 Łukasz Jan Pach
5 Gabriela Bator
6 Kazimierz Henryk Ladziński
7 Tomasz Roman Grzywacz
8 Jan Paweł Wróblewski


Okręg nr 3

1 Małgorzata Maria Mańka-Szulik
2 Krystian Grzegorz Jonecko
3 Czesława Henryka Kowalczyk
4 Damian Janusz Trześniewski
5 Antoni Strzoda
6 Walentyna Nowakowska
7 Leszek Marek Bucki
8 Magdalena Aksamitowska-Kobos

Okręg nr 4

1. 9 Marcin Damian Zasitko

2. 4. 1 Marian Władysław Czochara
3. 2 Dariusz Walerjański
4. 3 Krzysztof Jerzy Partuś
5. 4 Janusz Leszek Siech
6. 5 Irena Dorota Więcek
7. 6 Grażyna Franciszka Żmijewska-Domżol
8. 7 Agnieszka Beata Pluskota
9. 8 Janusz Łukasz Dramski

Kandydatka na prezydenta: Agnieszka Rupniewska

Komitet wyborczy: Koalicja Obywatelska

Okręg nr  1

1. Tomasz Andrzej Olichwer
2. Wioletta Szymańska
3. Grzegorz Leonard Olejniczak
4. Alojzy Maciej Cieśla
5. Ewa Anna Kocimska
6. Łukasz Piotr Orzechowski
7. Zofia Halina Łysakowska-Warzecha
8. Rafał Michał Sczeponik


Okręg nr 2

1 Marian Eugeniusz Rau
2 Adam Damian Harasimowicz
3 Brygida Jadwiga Sarad
4 Artur Zbigniew Wiercioch
5 Jadwiga Zofia Nandzik
6 Jacek Stanisław Czajkowski
7 Jadwiga Stanisława Kułakowska-Halota
8 Jarosław Edmund Sokołowski

Okręg nr 3

1 Mariola Magdalena Olichwer

2 Przemysław Julian Bartos
3 Przemysław Dawid Juroszek
4 Mieczysław Tadeusz Rabij
5 Joanna Teresa Mąller
6 Anna Magdalena Holewa-Cosar
7 Joanna Teresa Cieślak-Kublik
8 Andrzej Robert Wronowicz
9 Hanna Maria Jankowska-Orkisz


Okręg nr 4

1 Agnieszka Małgorzata Rupniewska
2 Rafał Marian Marek
3 Urszula Teresa Potyka
4 Elżbieta Janina Maciążek
5 Sławomir Teodor Kuchta
6 Wojciech Ryszard Gajewski
7 Andrzej Górny
8 Ewa Helena Olejarz-Dyduch

Kandydat na prezydenta: Kamil Żbikowski

Komitet wyborczy: Lepsze Zabrze


Okręg nr 1

1 Marcin Tomasz Szczerba

2 Maciej Radosław Śliwa
3 Lucyna Jurkiewicz
4 Zawisza Radosław Gruszka
5 Edyta Ewa Woźniak-Orzechowska
6 Adam Henryk Skolmowski
7 Ewa Katarzyna Szumilak

8 Michał Józef Jureczek

Okręg nr  2

1 Rafał Tomasz Grygiel
2 Kazimierz Mezglewski
3 Tomasz Motyl
4 Mariola Jolanta Brzozowska
5 Aleksandra Katarzyna Drżał-Siekańska
6 Marek Cieślik
7 Jolanta Marianna Żbikowska


Okręg nr  3

1 Maciej Jan Zgrzendek
2 Andrzej Henryk Garus
3 Witold Ptak
4 Karina Wioletta Kulpa
5 Irena Wojciechowska
6 Jan Edward Szolc
7 Aleksandra Jolanta Twardoch
8 Sylwia Katarzyna Świerczek
9 Klaudia Latos


Okręg nr  4
1 Kamil Piotr Żbikowski
2 Grzegorz Lubowiecki
3 Adam Bogdan Szwedka
4 Izabella Maria Zubowicz
5 Robert Ludwik Wojtaszczyk
6 Angelika Marta Pawłowska
7 Piotr Aleksander Łukasiewicz
8 Katarzyna Iwańska

Poza tym, do Rady Miasta starają się także dostać osoby związane z SLD (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM). Poniżej publikujemy listę kandydatów:

Okręg 1


1 Marek Andrzej Pawlik
2 Andrzej Dariusz Stadnikiewicz
3 Andrzej Antoni Matusz
4 Beata Agata Lempart
5 Joachim Tadeusz Gandor
6 Angelika Górny
7 Grzegorz Robert Matusiak
8 Anna Kornelia Garus

Okręg 2


1 Justyna Emilia Żak-Magda
2 Marcin Tomasz Grzybowski
3 Krystyna Maria Hałgas
4 Wojciech Ludwik Gawliński
5 Lidia Kaliska
6 Damian Łukasz Burak
7 Lidia Teresa Zacharko
8 Robert Waldemar Lemański

Okręg nr 3
1 Szczepan Filip Tyczyński
2 Edmund Antoni Ferenc
3 Karolina Róża Pałka
4 Monika Weronika Wycisk
5 Klaudiusz Józef Wieczorek
6 Krystyna Maria Ostern
7 Maciej Andrzej Chojnacki
8 Róża Barbara Wierzbicka
9 Sebastian Szincel


Okręg nr 4

1 Teresa Jadwiga Hałgas
2 Kinga Katarzyna Kucia
3 Adam Łukasz Czarnecki
4 Daniel Mateusz Gula
5 Zygmunt Sulewski
6 Alina Szewczyk
7 Łukasz Bogdan Celiński

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Gosc

    Dobrze,ze jeden z kandydatow zostal skreslony bo to jest krymialista. A jeszcze podal falszywe oswiadczenie baran.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.