Wiadomości z Zabrza

Wręczono awanse nauczycielskie [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-09-01 07:30, aktualizacja: 2023-09-01 07:52

Wczoraj w auli Szkoły Podstawowej nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pracownikom zabrzańskich placówek oświatowych.

Nauczyciele otrzymali awanse

W uroczystości udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zabrzu Jolanta Jaskółka, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowego Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” pracowników zabrzańskiej oświaty Janusz Siech, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica oraz świeżo mianowani nauczyciele z zabrzańskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

– Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i wkład w rozwój zabrzańskiej oświaty, edukacja stanowi jeden z priorytetów naszego samorządu, od lat troszczymy się o jak najlepsze warunki do kształcenia dzieci i młodzieży oraz realizujemy projekty oświatowe systematycznie modernizując obiekty szkolne, rozbudowując bazę rekreacyjno-sportową, udostępniając nowoczesny sprzęt i wyposażenie oraz nie szczędząc środków na podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy nauczycieli. U progu nowego roku szkolnego życzę Wam dużo radości i satysfakcji z wyzwań, które codziennie podejmujecie z myślą o uczniach – powiedziała podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Tytuł otrzymało 97 nauczycieli kontraktowych, którzy przeszli pozytywnie postępowanie egzaminacyjne oraz odbyli ponad 2-letni staż. Wszyscy pedagodzy uroczyście ślubowali: rzetelnie pełnić powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej oraz kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych oraz poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

O oprawę artystyczną zadbali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu pod przewodnictwem Katarzyny Kupiec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również