Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Wolne niedziele dla wszystkich, poza nielicznymi wyjątkami?

  • Dodano: 2018-03-14 18:30

Dla wielu ostatnia niedziela, pierwsza „bez” handlu, była pod wieloma względami problematyczna. Ciekawe, co powiedzą na nowe plany Piotra Dudy i Solidarności…

Solidarność pracuje nad kolejnymi wnioskami, mającymi na celu ograniczenie handlu w niedzielę. Docelowo wolne mają mieć wszyscy poza kilkoma wyjątkami.


Kilka dni temu, na zjeździe w Katowicach zapowiadano nowe projekty ustaw, które mają obejmować m.in. funkcjonowanie komunikacji miejskiej, placówek kulturalnych i usługowych, a nawet mediów. Teoretycznie wszyscy, poza służbami takimi jak pogotowie, policja czy straż pożarna, mieliby mieć dzień wolny od pracy. Ma być także ograniczana praca zmianowa w czasie weekendów. 


W najbliższych dniach Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma przekazać dwa nowe projekty ustaw, obejmujące indywidualne i zbiorowe prawa pracowników.

Czy zostaną tam zawarte wszystkie z zapowiedzi? Nawet jeśli, najpierw będzie się nimi musiała zajmować komisja sejmowa, która zdecyduje o tym, czy dopuścić projekty do głosowania. Przekonamy się zapewne w najbliższych tygdoniach, choć możemy się spodziwać licznych komentarzy ze strony mediów oraz zapewnień szefa Solidarności, że o zmiany będzie zabiegał. 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.