Wiadomości z Zabrza

Wkrótce na promenadzie Areny Zabrze zagości Festiwal "Śląskie Smaki"!

  • Dodano: 2022-06-14 08:00, aktualizacja: 2022-06-14 11:56

Pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego i Remigiusza Rączki, emocjonująca Bitwa Smaków, której efektów będzie mogła zakosztować publiczność, program muzyczno-kabaretowy przygotowany przez Krzysztofa Respondka, występ Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” to tylko część atrakcji, jakie czekały będą na uczestników XVI edycji Festiwalu „Śląskie Smaki”.

XVI edycja Festiwalu Śląskie Smaki

Organizatorzy tego wyjątkowo smakowitego wydarzenia – miasto Zabrze oraz Śląska Organizacja Turystyczna – zapraszają już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca, na promenadę Areny Zabrze.

– Festiwal „Śląskie Smaki” ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych – mówi Adam Wawoczny, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej. – Charakterystyczne jest to, że kuchnia będąca niezwykle tradycyjną, zawiera w sobie wiele aktualnych trendów dotyczących żywienia, czy życia w stylu slow. XVI Festiwal „Śląskie Smaki” zagości w Zabrzu, mieście obchodzącym w tym roku swoje 100-lecie.

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch, w kategorii potrawa regionalna lub potrawa inspirowana tradycją.

Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”®. Restauratorzy zadbają o to, by nikt na Festiwalu nie był głodny. Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka,
i jurajska, a także lokalne produkty z województwa śląskiego prosto od ich producentów.

Podczas trwania imprezy odbędą się dwa pokazy kulinarne, w tym emocjonująca Bitwa Smaków. Oczywiście jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona publiczność.

Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie niezwykle bogaty program artystyczny. Imprezie kulinarnej towarzyszyć będą występy m.in.: Krzysztofa Respondka, Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i in. Imprezę zakończy tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 r. oraz nagrody Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN (2015). Z kolei Festiwal „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 r.

Organizatorzy:

  • Miasto Zabrze
  • Śląska Organizacja Turystyczna.

Partnerzy:

Patroni honorowi:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski
  • Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Rafał Szmytke.
  • Regulamin konkursu oraz naboru uczestników jest dostępny na stronie www.slaskiesmaki.pl
Wkrótce na promenadzie Areny Zabrze zagości Festiwal "Śląskie Smaki"!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.